Chevron: Q3 2022 Report Report

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 30, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Przemysł energetyczny osiągnął duże zyski w tym roku, a firmy naftowe E XXONMOBIL, Chevron i Shell generują przychody ponad 45 miliardów dolarów w drugim kwartale. Jednak perspektywy na przyszłość nie są tak jasne, a sektor energetyczny obniżył swoje oczekiwania zarobków z powodu pogarszających się perspektyw makroekonomicznych. Według FactSet, ta obniżka prognozy zysków dla firm w sektorze energetycznym była znaczącym przyczyną spadku ogólnej stopy wzrostu zarobków dla S&P 500.

https://insight.factset.com/sp -500-zerowe sezon-update-październik-21-2022 Jednak w sektorze energetycznym nadal oczekuje się, że najwyższy wzrost przychodów jedenastu sektorów, na 116,4%. wyższe ceny ropy rok do roku przyczyniły się do wzrostu zarobków dla sektora, ponieważ średnia cena ropy w Q3 2022 wynosiła 91,43 USD, lub 30% powyżej średniej ceny w ubiegłym roku, która wyniosła około 70,52 .

Połączenia Biden dla amerykańskich firm energetycznych o wykorzystanie swoich zysków do nowej produkcji, zamiast dawać więcej pieniędzy akcjonariuszom z powodu względy geopolitycznych. W przeszłości duże firmy naftowe zainwestowały w nową produkcję w czasie boomu, ale decyzje te często bumerangi, gdy ceny spadają. Przed wybuchem wojny w Europie Wschodniej firmy były również pod presją, aby ograniczyć wydatki na paliwa kopalne i skupić się na energii odnawialnej.

Tymczasem Chevron Corp ., Który ma kapitalizację rynkową 338 890 689 347, ma zgłaszać zarobki w piątek, 28 października 2022 r. Przed otwartym rynkiem. Raport dotyczy kwartału fiskalnego kończącego się września 2022. Margines produktu popchnął dwa segmenty Chevron do lepszego niż oczekiwanego wynika. Chevron zgłosił skorygowany zysk na akcję w wysokości USD 5,82 , a przychody w wysokości 68,8 miliardów osiągnęły również 23,2 % powyżej konsensusu. Dwa segmenty to podział upstream (eksploracja i produkcja) oraz działalność w dół, a mianowicie udoskonalanie ropy naftowej w paliwa, takie jak benzyna i olej wysokoprężny. Oczekuje się, że

Chevron skorzysta z zrealizowanej mocy ropy i gazu ziemnego. Ze względów wzrostu cen średniej ceny sprzedaży w trzecim kwartale za ropę na poziomie 89 USD za baryłkę, znacznie wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy firma zarobiła 58 w Stanach Zjednoczonych i USD 68 za granicą. Ponadto szacunek konsensusu Zacks dla średniej ceny sprzedaży w trzecim kwartale za gaz ziemny wynosi 10,32 za tysiąc sześcienny Stopy w porównaniu do USD 3,25 (USA) i 6,28 (międzynarodowe) w tym samym okresie w 2021 r.

Wzrost realizacji z roku na rok prawdopodobnie poparł Chevron do przychodów i przepływów pieniężnych. W rzeczywistości, aby zostać zgłoszony, prognoza konsensusu Zacks dla jednostki Upstream została ustalona z zyskiem w wysokości 8 miliardów dolarów, stanowi ogromny skok z poprzednich kwartalnych przychodów kwartalnych roku w wysokości 5,1 miliarda dolarów. Oczekuje się również, że

Chevron zbiera nagrody lepszych makro-environmen t w jednostce dolnej (lub rafinacji). Dzięki marginesowi o odzyskiwaniu popytu po postppandemicznym, firma zobaczy przychody segmentu wznoszące się rok do roku. Powtarzając zdrową dynamikę Chevron, szacunek konsensusu Zacks dla zgłoszonych kwartalnych zarobków wynosi 2,4 miliarda dolarów. Figura stanowi niezwykłą Wzrost z zysku o wartości 1,3 miliarda dolarów zgłoszony w ubiegłym roku. Cena Chevron jest w rankingu nr 3 (Hold) według Zacks. Można śmiało powiedzieć, że Chevron skorzysta z wzrostu cen ropy naftowej i cen gazu ziemnego za zgłoszony kwartał.

Prognoza konsensusu Zacks na zarobki w trzecim kwartale wynosi 5,10 $ na akcję, co stanowi 72,3% skok w kwartalnie zgłoszonym kwartalnie z poprzedniego roku. W przypadku sprzedaży kwartalnej wartość konsensusu 59 mld USD stanowi wzrost o 31,9% z kwoty zgłoszonej w kwartale poprzedniego roku.

Oprócz Zacks, analityk Grupy Finansowej Jefferies L. Byrne przewiduje, że spółka naftowa i gazowa zarobi 4,94 USD za akcję w trzecim kwartale z oceną akcji “trzymaj”. Konsensus dla obecnych zysków z pełnego roku Chevron jest 17,84 USD na akcję.

Przegląd techniczny

# Chevron kontynuował swój 140,46 Odbicie przez przełom oporę 166,81 w środę w zeszłym tygodniu i handel około 174,00 we wtorek 25 października, 2022 r. W październiku Chevron spadł o 17% eras. Wszystkie straty Q3. Technicznie cena Chevron nadal wzrośnie o szczyt 182,38 , który powstał w czerwcu ubiegłego roku, czyli około 4,5% obecnej ceny. Wskaźnik RSI zbliża się do poziomu wykupienia, podczas gdy MACD nie wskazał na osłabienie pędu.

W minusie ruch poniżej wsparcia pod numerem 166,81 zepsułby perspektywę z wsparciem na 2 poziomach cen, przy 158,93 i 153,97. Ale ogólnie uparty trend nadal dominuje w ruchu cenowym, jak widać z ruchu powyżej średniej 26 mA, zarówno w dzienniku, jak i Cotygodniowe okresy. Przerwa powyżej szczytu 182,38 potwierdzi kontynuację upartego trendu dla przewidywanego Fe 138,2% (187,85) wypłaty 132,52-166.81 i 140,46.

https://www.tipranks.com/stocks/cvx/forecast powołując się na tipranks, na podstawie 16 analityków z Wall Street, którzy zaoferowali cenę 12-miesięczną dla Chevron w ciągu ostatnich 3 miesięcy, średni cel ceny wynosi $ 177.31 z prognozą najwyższą wynoszącą 202,00 $ i prognozą najniższego poziomu 145,00 $. Średnia docelowa cena stanowi zmianę o 1,84% w porównaniu z ostatnią ceną 174,10 USD.

Raportowanie z Marketbeat, kilku innych analityków badawczych ostatnio rozważało Chevron. Truist Financial obniżył docelową cenę z 170,00 $ do 166,00 i przypisał ocenę “trzymaj” w notatkach badawczych we wtorek 19 lipca. Goldman Sachs Grupa jest oceniana “neutralna” i ustalona cena docelowa 172,00 $ w raporcie z badań w czwartek, 4 sierpnia. Wells Fargo & Company podniósł swoją cenę docelową z 118,00 $ do 185,00 $ i dał firmie ”i dał firmie i dało firmie i dało firmie i dał spółce i”. Przeciążona ”ocena w raporcie z badań z poniedziałku, 1 sierpnia. Według Marketbeat.com, Chevron ma ocenę konsensusu” Medium Buys ”i średnią cenę docelową 169,25 $ Uzyskaj dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

ADY PHANGESTU

Analityk rynku – HF Educational Office – Indonesia

Zastrzeżenie: Materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa dla celów informacyjnych i nie stanowi jedynie badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji zawiera lub należy być uważane za zawierające poradę inwestycyjną lub zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.