CF Industries: Jeden z zysków z gry sankcji?

Opublikowany przez Andrzej Nowak o March 31, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

“Ceny nawozów były już wysokie przed wojną. Osiągnęli obecnie na rekordowych poziomach, wśród gwałtownego spadku w rosyjskiej podaży … Rezultatem jest, że nawóz ma około trzech do czterech razy kosztowny obecnie niż w 2020” – Jon Emont i Silvina Frydlewsky , Wall Street Journal Disters

Sankcje wobec Rosji po jego inwazji na Ukrainie mają dalszą intensywną towarową i niedobory żywności. Wśród nich zakaz wywozu gazu ziemnego Rosji nie zaszkodziły wyłącznie na rynku ropy, ale istnieje również efekt marszczenia w kierunku rolnictwa Sector Finansowa firma badawcza CFRA, ponad 1/3 na świecie Produkcja potaż , kluczowym składnikiem nawozu, jest kontrolowany przez Rosję i jego sojusznik Białorusi, podczas gdy pierwsi samotnie kontroluje 14% produkcji żywności na bazie azotu. Chociaż USA są mniej zależni od nawozów Rosji, co stanowi tylko 9% importu, ponieważ ma swoją własną solidną produkcję krajową, ceny wyżej są nieuprzestrzewalne, ponieważ wzrost cen na rynku światowym prawdopodobnie przekładają się na podobną liczbę wzrostów cen Na rynku amerykańskim.

Rys.2: Wskaźnik cen nawozów. Źródło: Ycharts. Na podstawie najnowszych raportowanych danych Indeks cen nawozów , , który bierze pod uwagę średnia ważona z naturalnych rock fosforanowych, fosforanu, potasu i cen azotowych, stoi na 196.86 , w górę więcej niż 96% Od roku temu . Przekroczono nawet ceny widziane podczas kryzysu żywnościowego i energetycznego w 2008 roku.

Solidne globalne zapotrzebowanie i wzruszające ceny składników składników roślinnych mogą nadal korzystać z producentów i dystrybutorów nawozów rolniczych, takich jak CF Industries . Firma wykonuje głównie azotu , który ma największą objętość i objętość składnika odżywczego z NPK (azot, fosfor, potas). Najnowsze wiadomości pokazują, że CF Industries jest obecnie zwiększając przesyłki nawozów wśród długotrwałych zakłóceń podaży. Prace konserwacji roślin Spółki musiał zostać przełożony do drugiej połowy roku, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie. Ponieważ szybkość produkcji może być mniej skuteczna, zajmie trochę czasu na złagodzenie niedoborów dostaw; W związku z tym ceny wejściowe pozostają na wysokim poziomie, podobnie jak wartości akcji Spółki.

Analiza techniczna:

Technicznie, #Cfindustries pozostaje sprzedawane na silnej upływie trendu Odbij się z upadków o $ 19.68 widziane 15 marca 2020 r. Po dwóch latach, na podstawie jego bliska w ostatni piątek, całkowite skumulowane zyski przekroczyły 450% . Świecznik pozostaje przymocowany do górnej linii zespołu Bollinger, wskazując na kontynuację trendu. W najbliższej kadencji odporność na oglądanie w $ 114.45- 119.30 , a następnie $ 126,50 . Wręcz przeciwnie, środkowa linia zespołu Bollinger w $ 94,90 służy jako najbliższe wsparcie. Breaking Poniżej wsparcia może rozszerzyć niedźwiedzious momentu w kierunku górnej linii kanału rosnącym, a strefa zbiegu $ 82,60- 84.30 .

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza gospodarczego

Laince Zhang

Zrzeczenie się: Ten materiał jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i robi nie stanowią niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w niniejszym komunikacie nie zawiera ani nie powinien być uważany za zawierający, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zaawansowanie w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszej wydajności nie jest gwarancją lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że wszelkie inwestycje tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach podanych w niniejszym komunikacie. Niniejszy komunikat nie może być reprodukowany ani dalej rozpowszechniony bez naszej wcześniejszej pisemnej zgody.

.