Byki są z powrotem za jak USD podtrzymuje slajdów 

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 24, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

FX News Today

Diszerd między Powell i US Treasury w sprawie wykorzystania programów finansowania awaryjnego (prawie pół biliona dolarów w ramach cares act), ważone na nastroje inwestorów. Amerykański handel kontraktami terminowymi na akcje na czerwono, ponieważ wezwanie Mnuchina do wycofania funduszy przydzielonych Rezerwie Federalnej ograniczyłoby zdolność banku centralnego do zapewnienia dodatkowego wsparcia dla przedsiębiorstw w czasie, gdy druga fala koronawirusa przyspiesza. Wycofanie funduszy nadzwyczajnych może zagrozić globalnemu ożywieniu gospodarczemu, ponieważ program został uruchomiony w celu przeciwdziałania wpływowi wirusa. Pozostawi to FED bez opcji, jak tylko napędy obligacji lub wdrożenie ujemnych stóp procentowych. Usa covid-19 przypadków wzrosła o rekord 185K w czwartek. Bloomberg – US zbiorniki magazynowe ropy naftowej są napełniania ponownie wśród rosnącej liczby przypadków coronavirus i zbliża się do poziomów osiągniętych po kwietniowej katastrofy cen ropy naftowej. Optymistyczne Australian dane o sprzedaży detalicznej i dovish oczekiwania Fed obsługiwane AUDUSD. Turkey’s nowy bankier centralny podniósł tygodniową stopę repo do 15,00% z 10,25%. – Ruch sygnalizuje powrót w kierunku bardziej ortodoksyjnej polityki. Chiny stopy rynkowe złagodzone, jak LBCh przechowywane Prime Stopy Pożyczki na niezmienionym poziomie przez 7 miesiąc z rzędu. W tym samym czasie bank opróżnione netto CNY80 bln za pomocą narzędzi polityki pieniężnej według Bloomberg, który również zasugerował, że bank pozostaje na dobrej drodze do stożek swoich programów wsparcia awaryjnego. Tymczasem inflacja bazowa w Japonii spadła do -0,7% r/r, co ożywia obawy o deflację.

Tymczasem na rynku walutowym, gdy na światowych rynkach aktywów utrzymuje się ostrożny sentyment, currencies w dużej mierze pozostawały w granicach ostatnich zakresów. Base ceny metali pozostają dziarski, z miedzi podnoszenia do ostatnich wzlotów trendu, podczas gdy aluminium ceny zamieszczając nowy dwuletni wysoki. Bitcoin wzrosła do świeżego 3-letni wysoki. USDIndex wyrównał 11-dniowy poziom 92,21, podczas gdy EURUSD podniósł się do 2-dniowego maksimum na poziomie 1,1891. USDJPY plied sub-20 zakres pip w górnej 103.00s. GBPUSD handlowały skromnie mocniej, po tym jak wywyższyły 2-dniowy poziom 1,3288. USDCAD pozostał ciężki, spadając w kierunku 1,3050 i środy dziewięć dni niskie na 1,3032. USOIL ceny spadły z wrzenia choć pozostały prężne, w niższych 40s.

Dziś – ECB Lagarde przemówienie i przemówienie prezydenta Niemiec Weidmana wraz z kanadyjskiej sprzedaży detalicznej i europejskiego zaufania konsumentów.

Największy (FX) Mover – NZDJPY (+0,30% od 09:45) – Nie udało się już 7 dzień z rzędu powrócić do 2-krotnego szczytu powyżej 73,00. Intraday jednak byki zyskały kontrolę i aktywa są obecnie przedmiotem obrotu na 72,00 z 71,60. Rajd, jednak utknął w ciągu ostatnich 2 godzin z szybkimi MAs i RSI spłaszczone. MACD jest dodatni, ale jego linia sygnałowa utrzymuje się blisko neutralnej. H1 ATR 0,103 atr dziennie 0,772.

byki są z powrotem za jak usd podtrzymuje slajdów 

Klik tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Andria Pichidi

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie Komunikacji. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.