Briefing USA – Gdzie stoimy?

Wysłany przez:

japońskich, południowokoreańskich i chińskich rynków zostały zamknięte dzisiaj, z tym ostatnim rozpoczęciem tygodniowego święta Księżycowego Nowego Roku. Singapur będzie wyłączony jutro, a święto Księżycowego Nowego Roku rozpocznie się jutro w Hong Kongu. Pomimo tych nieobecnych, światowe rynki akcji pozostały ogólnie prężne na rekordowo wysokich obszarach, jeśli brakuje ambicji kierunkowych.

Rajd akcji jednak wstrzymał się od wtorku na brak jakichkolwiek wiadomości obfitych w wydarzenia, krótki tydzień wakacyjny dla Azji, ale także na tle oswojonych odczytów CPI w USA. Tymczasem z zapasów gospodarstwa wokół ich rekordowe szczyty, prezydent USA Biden mówił o obawach o “przymusowych i nieuczciwych praktyk gospodarczych Chin”, jak również praw człowieka i rynków będzie obserwować oznaki, jak stosunki między dwoma krajami zmieni się pod Rządami Bidena.

US Kontrakty terminowe na akcje są skromnie mocniejsze ostrożnego handlu. Podczas gdy zarobki pozostają optymistyczne, nie było zbyt wiele w drodze przepływu wiadomości dzisiaj. Dolar cross waluty odpowiednio były twarde, nawet po wyniku bezrobotnych roszczeń pozostając poniżej ich odpowiednich środowych maksimów. Wstępny raport roszczeń została podjęta w kroku, z nadal podwyższony poziom roszczeń zgodne z bardzo trudnym rynku pracy, które z kolei stanowi podstawę oczekiwań na stałą politykę Fed i przejście 1,9 dolarów tln pakiet bodźców.  Stąd, jak initial raport roszczeń niedostatecznym i po fed przewodniczący Powell raczej glum perspektywy na rynku pracy we wczorajszych komentarzach, jak również bieżące zobowiązanie do niższej tak długo, jak to ma stanowisko stopy, stronniczość pozostaje dla bogatszych plonów.

Party raport o roszczeniach niedostatecznego, z rozczarowującymi spadkami po korektach w górę zarówno dla roszczeń początkowych, jak i ciągłych. Pomimo rozczarowania jednak, roszczenia są nadal tendencje w dół od podwyższonego poziomu wakacji, które prawdopodobnie odzwierciedlają tegoroczne trudności z sezonowej korekty, a także widzieliśmy duże zwolnienia wakacje dla sektora rekreacji i hotelarstwa, które są prawdopodobnie odwrócenie kursu teraz, nawet jeśli roszczenia pozostają podwyższone. Początkowe roszczenia wchodzą lutego poniżej ostatnich średnich 850k w styczniu, 828k w grudniu i 749k w listopadzie. W przyszłym tygodniu bls badania tygodniu czytania nastąpi wcześniejsze odczyty tydzień badania 875k w styczniu, 892k w grudniu i 748k w listopadzie. Kontynuując roszczenia są gotowe do spadku -625k między styczniem a lutym bls tygodni badania, po wcześniejszych spadkach -537k w styczniu, -767k w grudniu, -1,734k w listopadzie, -4,924k w październiku, -1,745k we wrześniu, -2,459k w sierpniu, -2,280k w lipcu i -1,610k w czerwcu. Lutowy szacunek płac nonfarm pozostaje na poziomie 400k.

USDIndex nurkuje poniżej 50-dniowego SMA w okolicach 90,20, drukując kolejną czerwoną sesję piąty dzień z rzędu. USDJPY próbuje zdobyć trochę gruntu, utrzymując się powyżej poziomu wsparcia 104,50.

Briefing USA – Gdzie stoimy?

Ahead, przewidujemy, że dolar amerykański będzie nadal słabnąć, zakładając, że reflation handlu utrzymuje się z tyłu gwałtowny spadek nowych pozytywnych testów Covid, który jest postrzegany na całym świecie, wraz z optymizmem szczepień, a ogólnie dobre raporty o zarobkach przedsiębiorstw, plus środki stymulacyjne i perspektywa pent-up wydatków konsumentów spree w gospodarkach rozwiniętych. Należy również zauważyć, że styczniowy raport CPI z USA, wczoraj, był chłodniejszy niż oczekiwano, podczas gdy przewodniczący Fed Powell powiedział, że decydenci nadal nawet nie myślą o usunięciu zakwaterowania.

Klik tutaj dostęp do kalendarza ekonomicznego HotForex

Andria Pichidi

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.