Biden może stosować strategię marchewki z Chinami na Covid-Zero | Forexlive

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 17, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Dwa zmiany w ostatnim dniu: czy są powiązane? Adam Button Środa, 11/05/2022 | 14:59 GMT-0 11/05/2022 | 14:59 GMT-0 0 Wczoraj nagłówek szoku pochodzi od Światowej Organizacji Zdrowia, która powiedziała Chinom, że nadszedł czas, aby odejść od dynamicznej polityki Covid-Zero.

“Nie uważamy, że jest to zrównoważone, biorąc pod uwagę zachowanie wirusa i tego, czego się teraz spodziewamy w przyszłości”, powiedział dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus. “Omówiliśmy ten problem z chińskimi ekspertami. Wskazaliśmy, że podejście to nie będzie zrównoważone … Myślę, że zmiana byłaby bardzo ważna.” Teraz wszyscy spoza Chin chętnie uznają, więc jakie są kontrowersje?

, a mianowicie, do tej pory, który rozwinął zasłużoną reputację jako wyjątkowo szacunek dla Chin. Organizacja została zaatakowana przez Trumpa w początek pandemii.

“Są marionetką dla Chin. Wszystko, co robi Chiny, jest w porządku” – powiedział.

Groził nawet, że powstrzyma fundusze z powodu wielokrotnego po stronie Chin, nawet w dziwnych okolicznościach.

“Są organami rurowymi dla Chin. Więc wkrótce podejmę decyzję. Powstrzymałem wszystkie fundusze. Otrzymaliśmy od nich prawie 500 milionów USD. Podejmę decyzję, ale pomyśl o tym, ” powiedział.

“Płacimy 450 milionów USD, a Chiny płacą 38 milionów USD, a jednak Chiny mówią im, co mają. Jak to działa?” on zapytał.

Dlaczego nagła krytyka

Więc podczas gdy komentarze na temat Covid-Zero wczoraj nie były przełomowe, źródłem było. WHO jest bardzo szanowany i nagłośniony w Chinach.

jednak nastąpił ostry zwrot, gdy wielka zapora szybko wzrosła, cenzurując komentarze Tedrosa. Urzędnicy Pekinu również się wybili, nazywając komentarze “nieodpowiedzialnymi”.

“Mamy nadzieję, że istotna osoba może obiektywnie i racjonalnie i racjonalnie znać fakty chińskiej Covid i znać fakty, zamiast wydawać nieodpowiedzialne uwagi” – powiedział rzecznik Zhao Lijian.

Początkowo myślałem, że pomysł mógł zostać uniesiony przez Chiny, aby dać im osłonę w celu złagodzenia, ale teraz wygląda mniej prawdopodobne.

Nowa teoria

Cały świat jest zmęczony Chin Blockdowns. Siedmiotygodniowe zatrzymanie życia w Szanghaju warczą łańcuchy dostaw i doprowadzi do kolejnej rundy globalnej inflacji i niedoborów.

Chiny są odizolowane w walce o pokonanie Covid. W każdym kraju poza Chinami jest szeroki pogląd, że walczą o przegraną bitwę; To w końcu muszą się obracać i że jest lepiej dla wszystkich, jeśli jest wcześniej.

Chiny mają przyjaciół z WHO, ale cały świat łącznie ma znacznie większy wpływ, a USA nadal są królem.

Amerykańscy Demokraci są włączone Śledź, który ma być kierowany w połowie i ważnym powodem, dla którego inflacja. Uruchomienie Chin jest egzystencjalne dla tych polityków. Niezależnie od tego, czy jest to ponad 500 milionów dolarów, czy dla większego dobra, który został zmuszony do lobbowania przeciwko obecnej polityce Chin.

Muszę pomyśleć, że Biały Dom odegrał w nim rolę.

, co mnie szczególnie przekonało, że w prawie tym samym czasie, co komentarz Tedrosa, Biden podniósł pomysł porzucenia amerykańskich taryf handlowych na Chiny.

“Omawiamy o tym teraz”, Biden powiedział dziennikarzom po przemówieniu o inflacji. “Mówię ci, omawiamy o tym i nie podjęto żadnej decyzji”.

To całkiem przypadek.

Domyślam się, że usunięcie taryf to marchewka, Tedros i/lub szersza krytyka to kij.

Nie wiem, czy należy zawrzeć umowę, w której USA upuszcza taryfy w zamian za Chiny, które upuszczają Covid-Zero Z pewnością jest pozytywny wynik dla globalnej gospodarki.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej