Lepsze programy lojalnościowe dla klientów za pośrednictwem systemu POS

Opublikowany przez Andrzej Nowak o April 27, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Podcast SmartHustle z Ramon Ray · Lepsza lojalność klientów dzięki systemowi POS

Lazy Bean Cafe zrozumiała, czego potrzebuje, aby utrzymać drzwi otwarte i prowadzić udany biznes: lojalność klientów. Nic nie przebije spójnych, zwykłych klientów. Ten, który przychodzi na kawę każdego dnia pomoże Ci uzyskać spójną podstawę tego, co sprzedaż będzie. Ponadto chcesz, aby nadal rozszerzały to, co kupują w menu.

Każdy doświadczony właściciel firmy rozumie znaczenie lojalności klientów. Ale jak możemy zwiększyć liczbę fanów naszej firmy i zbudować te programy? Jednym ze sposobów jest za pośrednictwem systemu POS.

4 sposoby, w jakie systemy POS wspierają lojalność klientów

Według hubspot.com, POS osiąga to na cztery sposoby:

  1. Daj — znasz swoje numery, takie jak zapasy i sprzedaż. W szczególności znać statystyki swojego klienta. Możesz śledzić aktywność klientów, nagrody i wykrywać potencjalnych zwolenników marki na podstawie historii transakcji.
  2. Points System – Koniec z kartami dziurkowania do stracenia. System śledzi ścieżkę nagród każdego klienta. Możesz nawet dostosować oferty zgodnie z danymi klienta.
  3. Automation – Od alertów zapasów do obliczeń nagród, wszystkie dane są w jednym miejscu i wszystko jest automatyczne.
  4. Reporting – Zmierz sukces programu i analizuj wydatki klientów od osób fizycznych do grup.

Wentylatory budowlane z koniczyną

Lazy Bean Cafe znajduje się w Teaneck, New Jersey, w samym sercu dzielnicy biznesowej. Oferują one szeroki wybór napojów i potraw, w tym gorące napoje, zimne napoje, kanapki, mrożony jogurt, bar sałatkowy i wiele innych. Po około 20 latach, zmiany musiały być na horyzoncie. W rzeczywistości, musieli znaleźć system, który może natychmiast komunikować się z klientami w łatwy sposób i będzie prowadzić rejestr tego, co kupują. Wtedy przyjęli Clover.

Ulepszenia zaczęły się natychmiast. Ich promocje i nagrody aplikacja miał klientów rejestracji i przechowywane rośnie z miesiąca na miesiąc o około 10%. Poczta pantoflowa szybko rozprzestrzeniła się w czasie, aby zwiększyć sprzedaż nawet w tym okresie COVID.

Pierwsze wrażenia z Lazy Bean

  • Setup – Konfiguracja była szybka i łatwa. Po prostu wyjmij sprzęt z pudełka i zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego Clover, gdzie możesz skonfigurować elementy menu i nagrody w ciągu kilku minut.
  • Szkoptażu – Znowu, szybko i łatwo. Trening trwał od 30 minut do godziny.
  • System Help – Jeśli są jakieś problemy, po prostu kliknij przycisk i Clover natychmiast calls.
  • Zwykły reakcje klientów – Lubią coś nowego. Uwielbiają być w stanie śledzić swoje nagrody. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać app.

Ogólnie rzecz biorąc, dla Lazy Bean Cafe, Clover był nowoczesny, wydajny i szybki.

Więcej niż pos

Koniczyna rozpoczęła się około 10 lat temu i rozpoczęła jako program lojalnościowy, który może zarobić punkty w swojej ulubionej kawiarni. Wykrywałoby klientów przychodzących, finalizujących płatności i odbierających zamówienia. Następnie została również zintegrowana z systemami punktów sprzedaży.

Ale Clover naprawdę chciał pomóc małym i średnim firmom w nowych narzędziach i technologiach. Pomyśleli: “Dlaczego nie możemy iść do przodu i zbudować platformę, na której transakcja płatnicza jest podstawą, a następnie po prostu pozwalamy stronom trzecim budować na niej?” I to właśnie zrobili. I tak Koniczyna została zbudowana z tego powodu, aby pomóc kupcom.

Główną funkcją jest obsługa płatności, ale Clover ma również na celu zapewnienie pięknego sprzętu, który kupcy lubią mieć w swoich sklepach. Następnie istnieje również platforma, na której blisko 500 różnych programistów tworzy określone aplikacje, aby obsługiwać określone branże i potrzeby użytkowania. Zespół Clover zdał sobie sprawę, że nie może zbudować każdej funkcji i każdej funkcji, aby służyć wszystkim. Więc skupiają się na budowaniu podstawowego sprzętu i oprogramowania, które naprawdę pomogą ludziom prowadzić działalność, a następnie przyjrzeć się partnerstwom.

Tworzenie krawędzi biznesowej

Konkurencyjne miejsca i kupcy zawsze szukają przewagi. I prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby mieć przewagę jest stworzenie głębokiej i trwałej relacji z dobrymi klientami. Wiele osób naprawdę dostać się do programów lojalnościowych klientów i czują się naprawdę wynagradzani, gdy rzeczywiście widzą, że kupiec rozpoznaje je do powrotu. Niezależnie od tego, czy dostają coś dużego, czy małego, jest to bardzo cenione przez klienta. A posiadanie pos pomóc brzmi jak mądry ruch biznesu.

Post Better Customer Loyalty Programs Through a POS System pojawił się jako pierwszy w SmartHustle.com.