Apetyt na ryzyko posiada; Towary szczególnie w górę!

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 26, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Kanada’s CPI przyspieszył do 0,7% r/r w październiku z 0,5% tempa ekspansji (r/r, NSA) we wrześniu. Wskaźnik CPI wzrósł o 0,4% w ujęciu miesięcznym porównywalnym, nieregulowanym sezonowo, w październiku po spadku o -0,1% we wrześniu. Wzrost w stosunku do września jest zgodny ze zwykłą sezonową siłą w CPI. Spadek cen benzyny wywarł na przewidywany opór – wskaźnik CPI z wyłączeniem benzyny wzrósł w październiku o 1,0% r/r, identyczny z wrześniowym. Trzy podstawowe miary CPI średnio 1,8% w październiku, w porównaniu z 1,7% we wrześniu, ale nadal działa w ramach boc 2,0% cel środkowy.

Wzłochienie, inflacja całkowita i bazowa pozostaje oswojona, co potwierdza zobowiązanie BoC do utrzymania stóp w zawieszeniu przez dłuższy okres. USDCAD zareagował pozytywnie na ogłoszenie danych, ponieważ USD zyskał nieco gruntu po tym, jak amerykańskie budownictwo mieszkaniowe zaczęło przebić oczekiwania. Jednak USDCAD jest pod presją 4 dnia z rzędu.  USDCAD od marca utrzymuje się na poziomie niższym i wydaje się, że jest ich więcej, ponieważ obecny trend niski wynosi 1,2928, co było widoczne w zeszłym tygodniu i był to najniższy poziom od października 2018 roku.

Tymczasem po ostatnich silnych wzrostach na światowych rynkach akcji wyraźnie zachowano ostrożność. Rynki pozostały prężny na szczepionki wiadomości, jak USA30 jest 0,4% mocniejsze, USA500 jest 0,2% w zielonej i USA100 ma krawędziach 0,1% w pre-futures obrotu rynku. W Europie euro Stoxx i GER30 wzrosły o 0,3%. Uk100 jest również w górę o 0,3%. W wiadomości szczepionki, Pfizer ogłosił, że jego szczepionka była 95% skuteczne w ostatecznych danych i że będzie ubiegać się o zezwolenie rządu w ciągu najbliższych kilku dni, pozostawiając leczenie na cel, aby przejść do dystrybucji do końca roku, jeśli zatwierdzone, raporty WSJ (paywall).

Commodities również zebrał, w szczególności metals, z aluminium ceny, na przykład, rozszerzenie ostatnich solidnych zysków w księgowaniu najwyższych poziomów obserwowanych od końca 2018 roku. Zyski w towarach są zarówno ujemne dla dolara, jak i pozytywne dla walut bloku dolara.

Kluczowym czynnikiem wpływającym na ceny metali były ostatnie dane z Chiny pokazujące, że jej gospodarka jest w silniejszej niż ostatnio przewidywano. Zakłócone dostawy miedzi z Peru, które jest światowym producentem miedzi numer dwa, wraz z uruchomieniem międzynarodowego kontraktu na miedź w Chinach, to inne czynniki w odniesieniu do metali. Ceny ropy naftowej były również prężne, z usoil ceny zbliża się do zeszłotygodniowego 8-miesięcznego wysokiego. OPEC+ grupy rozważania na temat przedłużenia obowiązujących ograniczonych kwot produkcji do marca przyszłego roku, a być może czerwiec, w celu przechylenia rynku ropy naftowej z powrotem do deficytu (deficyt podaży) do połowy 2021 r., był wsparciem dla cen ropy naftowej.

Obecnie USOIL jedna o 1,0% od wtorkowego zamknięcia, handlując na poziomie 42,00 USD po osiągnięciu poziomu 42,68 USD na otwarciu. Ceny były pod pewną presją po zamknięciu we wtorek, kiedy API zgłaszane większe niż oczekiwano 4,2 mln bbl budować w tygodniowych zapasów ropy naftowej. Rynek ropy naftowej będzie teraz patrzeć na 10:30 ET wydania tygodniowych danych o zapasach EIA.

Silna mieszanka niskich stóp procentowych w dającej się przewidzieć przyszłości, luzowania ilościowego, bodźców fiskalnych i perspektywa zwiększenia, wolnych mocy produkcyjnych (co utrzymuje niskie koszty) oraz wizja powrotu do normalności w 2021 r., sugeruje, że z rajdu aktywów cyklicznych ma więcej pochodzić więcej. To z kolei może być negatywne dla dolara.

Klik tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Andria Pichidi 10100 1

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyznają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że wszelkie tego rodzaju inwestycje wiążą się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponosi odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.