Aktywa wrażliwe na ryzyko walki o znalezienie popytu

Opublikowany przez Andrzej Nowak o June 28, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Akcje wymazały wczorajsze ostre straty, po przewodniczącego Fed Jerome Powell przemawiał na Kapitolu o stanie polityki pieniężnej . W swoich uwagach Powell wskazał, że amerykańska gospodarka pozostaje silna i jest gotowa pochłonąć ściślejszą politykę pieniężną. Stwierdził również, że dodatkowe podwyżki stóp procentowych były nadal odpowiednie, a tempo podwyżek stóp procentowych zależałoby od danych nadchodzących i ciągle zmieniających się perspektyw ekonomicznych. Ryzyko gwałtownie wzrosło od uwag Powella, ponieważ rentowności skarbu w całej krzywej również gwałtownie wzrosły.

Tymczasem Filadelfii Fed Harker powiedział, że nie był gotowy na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie następnej podwyżki stóp. Według niego wszystko zależy od danych przychodzących; Jeśli zapotrzebowanie osłabia, może być właściwe wzrost o 50 bps, ale jeśli nie, wówczas 75 bps może być odpowiednich.

w szczególności w Q2 2022 , sentyment w kierunku aktywów ryzyka, takich jak zapasy, kryptowaluty i wiele Inne wrażliwe aktywa pozostały ujemne. Istnieje wiele powodów, ale wszystkie sprowadzają się do wysokiej inflacji na całym świecie, co zakłóca działalność gospodarczą i powoduje jednocześnie kontynuowanie agresywnych podwyżek stóp procentowych. Połączenie słabego wzrostu i rosnącej inflacji na całym świecie wzbudziło obawy dotyczące stagflacji, a jednocześnie wpłynęło na rynki obligacji. Globalnie siła nabywcza gwałtownie spadła z powodu wysokiego wzrostu inflacji i możliwe jest, że spowolnienie będzie bardziej niepokojące niż oczekiwano. Tymczasem

towar Rynek ostatnio spadł, reagując na perspektywę spowolnienia globalnego wzrostu gospodarczego, a Chiny jest źródłem obaw jako głównego importera towarowego. Powtarzające się blokady mają konsekwencje dla wszystkich sektorów gospodarki, na przykład poprzez zmniejszenie popytu na metale stosowane w branży budowlanej.

Przegląd techniczny

USA100 odbił się z punktu nasycenia 11 035 po zbliżeniu się do najniższego poziomu około 10 955 listopada 2020 r. Czwarty z rzędu dzień zysków jest ograniczony do poziomu wycofania 50,0%, a mimo to stanowi silny pęd rajdu dla zmiany kierunku, pomimo uprzedzeń rozbieżności widocznych z codziennych oscylacji. Przeniesienie do góry, musi przełamać niewielką opór 11 759, aby przetestować opór na 12 941 w krótkim okresie, w przeciwnym razie niedźwiedzi perspektywy pozostaną dominujące. Płakanie 11 035 wsparcia potwierdziłyby dalsze wycofanie się do poziomu 61,8% FR około 10 500, ale jeśli słabość będzie kontynuowana, poziom psychologiczny 10 000 stanie się początkową linią bazową.

Bitcoin nadal nie przeniósł się z poziomu 20 000 w 6 dniach handlowych. Indeks kryptograficzny strach i chciwość wciąż wykazuje ekstremalne Strach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, najdłuższy w rekordach. Cena utrzymuje się na szczycie 19 470 widzianych w grudniu 2017 r., Które jest obecnie wsparciem. Perspektywy nie zmieniły się, wciąż zdominowane przez zmartwienia i negatywne nastroje. Wszystko jest odczytywane z ruchu cenowego, który jest znacznie poniżej 26-dniowej średniej ruchomej i walidacji oscylacji histogramu w strefie czerwonej. niektórzy twierdzą jednak, że niedźwiedzi rynek może zapewnić nową presję zakupową na kryptowaluty.

https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-freear-and-greed-index/# . Ten wskaźnik strachu i chciwości wykorzystuje skalę numeryczną, która wynosi od 0 do 100, aby reprezentować sentyment. Wszystkie wartości większe niż 50 sugerują, że inwestorzy są w tej chwili chciwi, podczas gdy wartości poniżej progu oznaczają przerażający rynek . Wartości krawędzi powyżej 75 i poniżej 25 Sentyment posiadaczy to odpowiednio “ekstremalna chciwość” i “ekstremalny strach”.

PALLADIUM jest w dół od czasu osiągnięcia szczytu 3431 w marcu ubiegłego roku. Ceny pozostają poniżej 26-dniowej średniej ruchomej, wśród perspektyw spowolnienia wzrostu przemysłowego. Nie było prawdziwego potwierdzenia dla ożywienia cen. Codzienne uprzedzenie jest zwykle płaskie. Tymczasem

, pomimo sankcji nałożonych przez kraje zachodnie, Rosja nadal napina mięśnie jako dostawca towarów, szczególnie w sektorze energetycznym, gdy wchodzą dochody z ropy i gazu. Szwajcaria po raz pierwszy sprowadziła złoto i pallad z Rosji od początku wojny na Ukrain, co sugeruje, że sankcje niektórych nabywców mogą się ułatwić.

Mówiąc ogólnie, ciągły trend spadkowy w aktywach wrażliwych na ryzyko odzwierciedla poziom niepokoju inwestorów o słabe i niepewne przyszłe perspektywy wzrostu.

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

ADY PHANGESTU

Analityk rynku – HF Education nie stanowią niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja Ten charakter wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.