Aktualizacja rynku – 9 marca – Plony & USD prowadzić inni podążają

Opublikowany przez Andrzej Nowak o March 12, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Market News Today – USD posiada swoją ofertę, 10-letni rajd Plonów. Yellen nazywa pakiet bodźców 1,9 t $bardzo silny” dla gospodarki USA. Nasdaq zamknął się -2,4% (10% poniżej lutowego maksimum, korekta techniczna), ale DOW zyskał 0,97%. LBCh podniósł nastroje mówiąc podaż pieniądza będzie zgodna ze wzrostem PKB i nie widzą potrzeby bodźców na następne 5 lat. Nikkei +1%. Plony i usd poślizgu. Overnight – mieszane dane z JPY, skok niespodzianki dla brytyjskiego trackera sprzedaży detalicznej i niemieckiego bilansu handlowego.

Dolar opublikował świeże wzloty przed ustąpieniem, z USDIndex uderzenie świeże 15-tygodniowy szczyt na 92,50 a następnie spada do poziomów około 92,05. Zmiękczanie greenback był jednoczesne ze spadkiem rentowności skarbu USA, co było postrzegane w azji sesji postępuje. Rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich spadła poniżej 1,560% , po tym jak wczoraj osiągnęła poziom powyżej 1,610 .

Na innych rynkach metale nieszlachetne spadły, odbiegając od wzrostu na rynkach akcji. Ceny ropy naftowej również spadły. USOil spadła do czterodniowego minimum na poziomie 64,34 USD, co przedłużyło korektę z wczorajszego 29-miesięcznego maksimum na poziomie 67,98 USD. Wspomniana już akcja dolara była jedynym kierunkowym tematem wśród głównych walut. EURUSD podniósł się z nowego jednomiesięcznego minimum na poziomie 1,1836 do najwyższego do tej pory szczytu odbicia na poziomie 1,1888 USDJPY spadł z dziewięciomiesięcznego szczytu na poziomie 109,24 do najniższego poziomu 108,75 . Cable wzrosła z blisko jednego miesiąca niskich do czterech dni wysoki na 1.3885, i AUDUSD podniósł się z jednego miesiąca niskie na 0.7621. USDCAD widział przypływ z wzloty, z wzloty pary pozostające dobrze w ostatnich granicach zasięgu. W większym świetle oczekujemy, że handel reflacji utrzyma się wraz z upływem roku, biorąc pod uwagę oczywisty sukces szczepień Covida w krajach, które są bardziej zaawansowane we wdrażaniu szczepionek, co powinno umożliwić dalsze ponowne otwarcie głównych gospodarek, a które z kolei powinny zmaksymalizować wpływ bodźców fiskalnych i przewidywanego spree wydatków konsumpcyjnych napędzanych oszczędnościami. Biorąc pod uwagę outsized bodźca fiskalnego USA i związane z tym wpływ na różnice w wydajności, to tło nie może być dolara niedźwiedzi środowiska kiedyś sądzono, że będzie.

Dziś – Haldane BoE, RBA Lowe, Fed Kaplan & US dostaw – 120b dolarów z 3-, 10- i 30-yr US Treasuries są licytowane w tym tygodniu – w zeszłym tygodniu “żałosne” 7-letnia aukcja zobaczył plony dwukrotnie z ostatniej aukcji.

największy (FX) Mover @ (07:30 GMT) GBPUSD (+0,42%) Big skok na 07:00. Przeniesiony wyżej po wsparciu na 1.3800 wczoraj, teraz naruszone R1 na 1.3857, R2 na 1.3893. Szybsze PM wyrównane i trendy wyższe, RSI 60 i rośnie, MACD histogram & linia sygnału wyrównane wyżej i próbuje złamać linię 0. Stoch do strefy OB. H1 ATR 0.0020, Daily ATR 0.0115.

Klick tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Stuart Cowell

Head Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.