Aktualizacja rynku – 16 czerwca – wszystko o bankach

Opublikowany przez Andrzej Nowak o June 20, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

FOMC Hiked stawki 75 bps, 10-1 głosów; dalszy wzrost prawdopodobnie odpowiedni. USD Obsługiwane ( USDindex 104,80), akcji Wyższe pomimo Fed ( NASDAQ +2,5%, DOW 1,4%i S i P +2%). Pomimo Fed, który osiągnął największy wzrost stóp procentowych w 28 lat BPS lub 75 BPS. Po osiągnięciu wielomiesięcznych minimów na początku tego tygodnia większość walut regionalnych uruchomiono w czwartek po zyskach obligacji amerykańskiej i USD wycofały się z wielu lat wcześniej, gdy inwestorzy z zadowoleniem przyjęli decyzję Fedu. Oczywiste jest, że ruch Fed utrzyma obawy stagflacji. Rynki azjatyckie wymienione mieszane, a amerykańskie kontrakty futures o wcześniejszych zyskach.

USDindex Held powyżej 104,40. υlds 10-letni Rentowność skarbca wzrosła o 1,5 BP do 3,3% , podczas gdy obligacje Australii również wzrosły. EACTITES GER40 i UK100 Futures są mieszane z UK100 spadającymi -0,2% przed decyzją Boe, GER40 wzrosła o 0,3%. Olej osiedlił się w 115.76 po gwałtownym spadku, wspieranym przez ciasne zaopatrzenie ropy (100 000 b/d najwyższe od kwietnia 2020 r.) I szczytowe zużycie letnie, po tym, jak Fed wywołał obawy o wolniejszy wzrost gospodarczy i mniejsze zapotrzebowanie na paliwo. Złota na 1830 USD – bezpieczny popyt i zakup zabezpieczeń inflacyjnych w porównaniu do wyższej stopy procentowej. Bitcoin do 20 157 USD. FX Rynki – EURUSD o 1,0409, USDJPY z powrotem powyżej 134, Kabel w dół o 1,2100 przed Boe. BOE Preview: BOE jest nadal ustawiony na dostarczenie kolejnych 25 BPS podwyżki stawki w tym tygodniu, ale ryzyko stagflacji szuka Nigdzie tak poważne, jak w Wielkiej Brytanii, co powinno uniemożliwić Bankowi Centralowi dołączenie do “klubu 50 BP” banków centralnych, ale na razie jest mało prawdopodobne, aby BOE nie przylegał do ścieżki zaostrzenia. Oświadczenie może teraz wydawać się nieco bardziej ostrożne. Nawet własny scenariusz Boe sugeruje recesję techniczną w przyszłym roku, a najnowsza partia prognoz z OECD i innych podkreśla, że ​​gospodarka jest niedostatecznie wyznaczona, wraz z upadkiem z Brexitu, sankcjami na Rosję i zawirowaniami polityczni Perspektywy. PM Johnson udało się przetrwać głosowanie zaufania w zeszłym tygodniu, ale wielu uważa, że ​​jego dni są policzone. Nawet w jego własnej partii zagrożenie, że jednostronnie wycofuje się z protokołu Irlandii Północnej, a nie zjednoczenie narodu stojącego za Brexitem , rząd stoi w obliczu coraz bardziej rozdrobnionej związki. Niemniej jednak, gdy inflacja biegnie znacznie powyżej celu, boe nie ma wyboru Ale aby na razie podnieść stawki, zwłaszcza, że ​​inflacja cen domów nadal działa z dwucyfrowymi cyframi, a wzrost płac rośnie na ciasnych rynkach.

Największy FX MOVER @ (06:30 GMT) GBPUSD (-0,84%) Znowu do 1,20. Intraday, MAS niedźwiedzi, histogram MACD maleje, ale utrzymuje się powyżej 0, RSI 40 i nachylenie. H1 ATR przy 0,00377 i dziennie ATR przy 0,01434.

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Andria Pichidi

Analityk rynku

Z wyłączeniem odpowiedzialności: Materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa tylko dla celów informacyjnych, a nie konstytuuje badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną lub zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu Kupowanie lub sprzedaż dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.