Aktualizacja FX – 30 listopada – Ciężki miesiąc dla Greenbacka

Opublikowany przez Andrzej Nowak o December 2, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

USDIndex, Daily

Indeks dolara DXY wyprzedził 32-miesięczne minimum na poziomie 91,66 i ma zakończyć listopad z drugą największą miesięczną stratą od prawie dwóch lat. Spadek ten przebiegał równolegle z rajdem optymizmu na światowych rynkach aktywów, który katalifikował rotację zapasów cyklicznych i surowców przemysłowych. Indeks MSCI World Index jest ustawiony na rekordowy zysk w listopadzie. Wiele europejskich rynków akcji są również ustawione do rack listopada jako rekordowy miesiąc zysków, z MIB Włochy się prawie 26% i FRANCJI CAC się 21%, pokonując nawet Japoński Nikkei, który zamknął się w listopadzie wcześniej z netto 15% zaliczki. High tech stay-at-home zapasów wzrostu, po rosnących przez większą część roku, underperformed. Nasdaq wzrósł o 11% w listopadzie, podczas gdy akcje FAANG rosną o mniej niż 7%.

Rentowność obligacji skarbowych wzrosła i “normalnie” byłaby o wiele wyższa, gdyby nie reined przez programy skupu aktywów banku centralnego. Podczas gdy rynki akcji spadły dzisiaj, copper futures nadal zebrali się na świeże siedem lat wysoki, podczas gdy aluminium ceny wysłana nowy dwuletni wysoki, a cynk 18-miesięczny szczyt. Stało się tak w przypadku oficjalnego wskaźnika PMI dla przemysłu i produkcji w Chinach za listopad, który przekroczył oczekiwania odpowiednio na poziomie 52,1 i 56,4, przy czym oba wzrosły w październikowych odczytach. Produkcja była najwyższa od września 2017 r., podczas gdy liczba nieprodukcowa była najlepszym poziomem od lipca 2012 r., co wskazuje na silne ożywienie chińskiej gospodarki z powodu niskich poziomów pandemii Covida.

Ahead w grudniu, istnieje możliwość pauzy w globalnym rajdzie aktywów, z najnowszych badań BoA globalnych zarządzających funduszami, że środki pieniężne w zarządzających funduszami są teraz w dół do poziomu sprzed pandemii. Grudzień ma reputację w dół miesiąca, zbyt, ze względu na zyski kapitałowe na koniec roku (choć ten wzór nie odbyła się zbyt dobrze w ostatnich latach, z 25 z ostatnich 33 widząc pozytywny roczników w porównaniu z piątku po Święto Dziękczynienia).

Ostra uwaga pozostaje na brexicie. Brytyjski minister spraw zagranicznych powiedział w niedzielę, że UE i Wielka Brytania rozpoczynają “ostatni tydzień” merytorycznych negocjacji, i że umowa była w “wzruszającej odległości”. Rybołówstwo pozostaje kluczowym punktem zaczepienia, choć naleganie Francji, aby obecny układ nadal obowiązuje, co daje Wielkiej Brytanii tylko 18% połowów z własnych wód, jest oczywiście postrzegane przez Wielką Brytanię jako nieuzasadnione, ale także wiele innych państw UE.

Klick tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Stuart Cowell

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.