Aktualizacja FX – 15 grudnia – Rangebound na razie

Wysłany przez:

GBPUSD, H1

10100 Wąskie zakresy przeważają wśród głównych par dolara i związanych z nimi kursów krzyżowych. Widać to na tle rozpylania światowych rynków akcji. Dane pokazujące wzrost chińskiej produkcji przemysłowej o 7,0% r/r w listopadzie, czyli 20-miesięczny wzrost, wraz ze wzrostem sprzedaży detalicznej, nie miały większego wpływu. Po ostatnich wzrostach brakowało również towarów.

Wzrost nowych pozytywnych wyników badań dla Covida w krajach półkuli północnej, od Japonii i Korei Południowej, po Europę, USA i Kanadę, wraz z bardziej restrykcyjnymi środkami (na przykład w Londynie mają zostać wdrożone bardziej rygorystyczne środki), jest cytowany w narracji rynkowej jako napędzający ostrożne nastroje na rynkach. Podczas gdy większy obraz perspektywy pozostaje uparty, widok na dolinę jest zaparowany przez sezonowość napędzany wzrost przypadków koronawirusów. Zwykle na koniec roku likwidacji w zaangażowaniu inwestorów jest również na nogach. Wprowadzenie programów szczepień Covid w nadchodzących miesiącach nie wystarczy, aby mieć duży wpływ na nadchodzące miesiące zimowe.

Tymczasem brexit endgame pozostaje w centrum uwagi, choć zespoły negocjacyjne są mocno lipped i trudno jest mieć pewność, jaki jest dokładnie stan gry. Funt umocnił się po wczorajszym rajdzie. Wiemy, że obie strony zaproponowały ustępstwa i weszły w fazę porogu, pragmatyczną, skoncentrowaną na rozwiązaniu “zarządzanych rozbieżności”. Najlepsze rynkowe przypuszczenie jest to, że umowa zostanie ogłoszona do końca tygodnia, jednak nie można wykluczyć wyniku no-deal i pozostaje realna możliwość.

W piątek napisałem, że “przepływ danych w Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie był niezwykle odporny w obliczu pandemii i utrzymującej się niepewności związanej z Brexitem. Oczekuje się, że dzisiaj dane pokażą, że bezrobocie będzie stabilne na poziomie 4,8%, roszczenia znacznie wzrosną do 50 000, a zarobki poniżej 1,0%.” Wcześniejsze wyniki były znacznie ciemniejsze niż oczekiwano, ponieważ oficjalne bezrobocie wzrosła do 4,9%, ale ukrywa to znaczną liczbę osób (3,7 mln), które pozostają furloughed. Roszczenia rzeczywiście wzrosła, i znacznie więcej niż 50.000, które oczekiwano, najbliższych na 64,300. Chociaż zarobki nie pokonać oczekiwania na 2,7%, ze względu na jednorazowe wypłaty premii, perspektywy pozostaje stonowane ze względu na nowe blokady tier 3 systemów, zestaw do pokrycia dodatkowych 10,8 milionów ludzi, 61% ludności Anglii – lub 34 milionów ludzi – w ramach najsuwszych ograniczeń od środy.

Klick tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Stuart Cowell

Head Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.