Activision Blizzard : Współ naciskanie po możliwej interwencji regulatora

Opublikowany przez Andrzej Nowak o December 1, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Activision Blizzard (nazwany na cześć połączenia między Games Activision i Vivendi w 2008 r.) Jest znany jako największa amerykańska firma gier według kapitalizacji rynkowej (obecnie ponad 57B ). Firma angażuje się w dostarczanie treści poprzez oferty premium i bezpłatne, generując przychody ze sprzedaży w pełnej grze i w grze oraz poprzez oprogramowanie licencyjne dla firm trzecich lub powiązanych firm, które dystrybuują produkty Blizzard.

Ryc. 1: Najlepsze firmy gier według kapitalizacji rynkowej. Źródło : Statista

Podczas gdy wolumen obrotu amerykańskiego rynku akcji pozostawał w zeszłym tygodniu w zeszłym tygodniu zgodnie z świętami Dziękczynienia, cena aktywizacji Blizzard spadła w ponad 4% , ponieważ pojawił się raport, że Federalna Komisja Handlowa (FTC FTC (FTC (FTC ) prawdopodobnie złoży pozew antymonopolowy, zatrzymując w ten sposób Microsoft Przejęcie Activision Blizzard, które jest warte 69 mld USD. Zapasy stały się jednym z najgorszych wykonawców w indeksie US100.

Według Zacks Research, branża gier wideo radzi sobie wyjątkowo dobrze podczas pandemii Covid, a ogólne przychody z sprzedaży wzrosły o 26% i osiągnęły rekordowy poziom 191 mld USD. Jednak wzrost sprzedaży zaczął się pogarszać od 2022 r., Ponieważ więcej opcji rozrywki stało się dostępnych po ponownym otwarciu gospodarczym. Ponadto szybująca inflacja nadal szkodzi wydatkom na pozycje uznaniowe. Niemniej jednak uczestnicy rynku oczekują, że branża gier wideo stale się odbija później w czwartym kwartale 2022 roku, gdy sprzedaż zaczyna się rozwijać. W nadchodzącym roku pojawi się wiele wydań tytułów, które mogą służyć jako krótkoterminowy pozytywny katalizator wzrostu sprzedaży.

Rys. 2: Przychody netto i dochody netto Activision Blizzard. Źródło : Statista

w zeszłym roku, Activision Przychody netto Blizzard osiągnęły 8,8 mld $ , w porównaniu z 8% sprzed roku. Prawie 74% przychodów zostało wygenerowanych z gry, subskrypcji i innych, podczas gdy reszta została wygenerowana ze sprzedaży produktów. Z drugiej strony dochód netto osiągnął 2,7 mld $ , co było również najwyższym rekordem, jaki kiedykolwiek osiągnął.

Ryc. 3: Przychody netto Activision Blizzard według regionu. Źródło : Statista

Co najmniej 3% przychodów netto Activision Blizzard pochodzących z Chin, największego na świecie rynku gier online. Niedawno firma ogłosiła zawieszenie swoich usług w Chinach poza styczeń 2023 r. Po niepowodzeniu w przedłużeniu umowy licencyjnej z lokalną firmą NetEase. W połączeniu z ograniczeniami wieku i czasu na grę narzucone przez rząd chiński, dochody firmy gier mogą mieć negatywny wpływ.

Ryc. 4: Zgłoszona sprzedaż Activision Blizzard w porównaniu z prognozą analityka. Źródło : CNN Business

Activision Blizzard zgłasza swoje zarobki w Q4 2022 w dniu 9 lutego przyszłego roku. Szacunek konsensusu dla sprzedaży wyniósł 3,1B , w porównaniu z 70% z poprzedniego kwartału i 24% z tego samego okresu ubiegłego roku.

Rys. 5: Zgłoszone EPS aktywności zamieci w porównaniu z prognozą analityka. Źródło: Oczekuje się, że CNN Business

EPS osiągnie 1,51 USD, ponad dwukrotnie w poprzednim kwartale. W czwartym kwartale 2021 r. Liczba wynosiła 1,25 USD. Podsumowując, zgłaszane sprzedaż i EPS za rok powinny osiągnąć odpowiednio 8,1 mld USD i 3,02 USD, poniżej tych wydrukowanych w 2020 r. I 2021 r.

Analiza techniczna:

Ryc. 6: Aktywność historycznej ceny Blizzard. Źródło : Google Finance

#ActivisionBliz (ATVI.S) Cena akcji jechała silnym trendem uparty po uzyskaniu poparcia po kluczowej retrakie we wrześniu 2018 r. W lutym 2021 r. Uzyskał najwyższy poziom w całym okresie 1048 Uderz w nowy niski poziom od 22 marca 2020 r. Za 56,35 USD. Aktywa po raz kolejny wzrósł wyżej od grudnia 2021-Jan 2022, ale od tego czasu pozostał ograniczony poniżej 86 USD.

Technicznie, #ActivisionBliz ostatnio zamknięty poniżej 74 $ (FR 38,2%). FR 50,0% ( $ 80111), a 100-tygodniowy SMA służy jako następny opór. Wręcz przeciwnie, dopóki cena aktywów pozostaje pod presją poniżej 74 $ , poziomy wsparcia do oglądania obejmują 68 $ (FR 23,6%), 56,35 $ (2021 niski) i poziom psychologiczny $ 50 .

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Larince Zhang

Analityk rynku

Zastrzeżenie: Materiał ten jest dostarczany wyłącznie jako ogólna komunikacja marketingowa tylko do celów informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie przyjmujemy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające Wszelkie inwestycje dokonane na podstawie informacji zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.