5 Ważne powody oddzielenia finansów biznesowych i osobistych

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 9, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Ustawmy scenę. Masz swój pomysł na biznes, zacząłeś sprowadzać klientów, stworzyłeś swoją stronę internetową i skonfigurowałeś sukces… czy jesteś?

Podczas gdy rzeczy odbierają, może zacząć rosnąć pomieszczenie na błędy i dezorganizację.

Jeśli chodzi o finanse biznesowe, nie jesteś jedynym właścicielem firmy, który może zapomnieć o jednym ważnym kroku…

ankieta przeprowadzona przez Citizens Bank wskazała, że ​​prawie 26% właścicieli firm nie oddziela swoich kont biznesowych i osobistych . 98% ankietowanych korzysta z rachunku osobistego z powodu braku miesięcznych opłat za utrzymanie, ale może to wyrządzić im więcej szkody niż pożytku.

To niezwykle ważne, aby Twoja firma i osobiste konta bankowe oddzielne, nawet jeśli dopiero zaczynasz.

Dlaczego?

To proste: jeśli chodzi o czas i pieniądze, chcesz zrobić z siebie wszystko być tak jasne i tak zorganizowane, jak to możliwe. Jeśli obecnie nie oddzielacie finansów biznesowych i osobistych, powinieneś zacząć już dziś.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, obiecuję, że z pewnością nie jesteś jedynym właścicielem firmy, który zapomniał o tym kluczowym etapie.

nadal nie jest przekonany?

Jeśli Twoja firma jest korporacją, musisz utrzymać osobne konto biznesowe.

W przypadku jednoosobowej własności unikalne konto biznesowe ułatwi śledzenie dochodów i wydatków biznesowych, szczególnie w przypadku kontroli.

Nie będziesz brać swojego konta bankowego, próbując dowiedzieć się, czy ten posiłek w steakhouse był lunchem biznesowym, czy na obiad dla twojego przyjaciela.

Ze wszystkie transakcje biznesowe oddzielone i przepływające przez jedno konto bankowe, będziesz wiedział dokładnie, ile przychodów zarobiłeś i jakie są Twoje wydatki, w przypadku maksymalnych odpisów podatkowych.

łatwiej jest śledzić przepływy pieniężne.

, mniej prawdopodobne jest, że wpadasz na problemy z przepływami pieniężnymi, ponieważ będziesz wiedział dokładnie, ile można wydać na wydatki biznesowe. Dowiesz się, że masz 100 USD z zysku biznesowego, aby zabrać na zakup nowego komputera, a nie korzystać z 100 USD, którą ciotka dała na urodziny.

Możesz chronić swoje aktywa.

W przypadku, gdy jesteś pozwany, twoje aktywa osobiste są bardziej prawdopodobne, gdy masz osobne konta bankowe.

Wybierz odpowiednią strukturę biznesową i użyj nazwy swojej firmy we wszystkich dokumentach, czekach i kontach. To zilustruje, że podjąłeś starania oddzielenia wydatków biznesowych i osobistych.

Jest bardziej profesjonalny.

Jeśli Twoi klienci wpłacą fundusze bezpośrednio na Twoje konto, częściej uważają Twoją firmę jako wiarygodną, ​​gdy jest to konto biznesowe. Konto bankowe z nazwiska Twojej firmy pokaże Twoim klientom, że poważnie podchodzisz do swojej firmy. Pomoże to wzmocnić ich zaufanie do twojej pracy.

łatwiej jest uzyskać pożyczkę.

Gdy będziesz gotowy na rozszerzenie firmy, większość pożyczkodawców będzie szukała szeroko zakrojonych raportów finansowych. Posiadanie konta bankowego biznesowego ułatwi pobranie potrzebnych informacji do finansowania wniosków.

, szczególnie w czasach niepewności ekonomicznej, chcesz mieć łatwo dostępne dane o Twojej firmie, aby móc podejmować decyzje w odpowiednim czasie. Nie tylko rozdzielają dobre praktyki, ale także pomoże ci czuć się bezpieczniejszym ze stanu firmy. Twój pokój umysłu jest bezcenne i zawsze jest to jedna z pierwszych rzeczy, które radzę moim klientom, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

Post 5 Ważne powody oddzielenia finansów biznesowych i osobistych pojawiło się pierwsze na Smarthustle.com.