5 typowych błędów finansowych popełniają startupy na wczesnym etapie

Opublikowany przez Andrzej Nowak o April 30, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Jeśli otrzymujesz nową firmę, Twój czas i energia często koncentrują się na ocenie rynku, dostosowaniu produktu lub usługi, pozyskiwaniu finansowania i znalezieniu odpowiedniego zespołu do wykonania wszystkich najlepszych celów. Założyciele i wczesni członkowie zespołu często skupiają się na zaczynaniu gdzieś i rozumiemy. Ale dzięki temu procesowi ładowania początkowego często stwierdzamy, że startupy zaniedbują pewne podstawowe elementy swojej działalności, dopóki nie będzie trochę za późno. W rezultacie są zmuszeni do późniejszego przywracania – szczególnie w ramach procesów rachunkowości i finansowania.

Wiemy, często jest to ostatnia rzecz, o której chcesz pomyśleć. Jednak po pracy z niezliczonymi firmami na wczesnym etapie przez lata nasz zespół w ACRU jest zbyt dobrze zaznajomiony z tym scenariuszem.

Jako zdalna firma księgowa outsourcingowa, zamierzamy pomóc startupom w nawigacji po skomplikowanej rachunkowości i Finansowanie elementów, z którymi zmagają się nowe firmy. Jesteśmy gotowi i możemy wcześnie pomóc w ustanowieniu ram finansowych, które będą chronić ich firmę i ustanowić ich sukces w perspektywie długoterminowej.

Wspólne błędy rachunkowości i finansów SSTARtups powodują, że

Nie budowanie zespołu potrzebnego do skutecznego i wydajnego wykonywania.

To naturalne, aby chcieć utrzymać szczupłego zespołu, gdy zdejmujesz firmę z ziemi. Istnieje jednak wiele różnych usług, których firma potrzebuje podczas uruchamiania (i rozwijania). Wiele z tych usług można wypełnić rozwiązaniem outsourcingowym, w przeciwieństwie do budowania pełnego zespołu we własnym zakresie.

Być może potrzebujesz modelu i budżetu, który wymaga wiedzy specjalistycznej wykwalifikowanego dyrektora finansowego, ale nie potrzebujesz tego wsparcia w pełnym wymiarze godzin. Musisz płacić rachunki, ale znowu nie potrzebujesz osoby płatnej w pełnym wymiarze godzin. A może potrzebujesz pomocy Dzięki strategii marketingowej, ale budowanie zespołu chce być zbyt kosztowne.

Znalezienie właściwych partnerów jest tak ważne, a ich wiedza pozwala na skalowanie firmy, jednocześnie pomagając przydzielić fundusze na zatrudnienie odpowiednich ludzi we właściwym czasie.

Nie jest proaktywnie wykorzystując narzędzia do wzrostu.

Zabezpieczenie technologii i narzędzi potrzebnych do optymalizacji firmy jest niezwykle ważne we wczesnych dniach firmy, a na miejscu, a na miejscu pozwoli ci bardziej skutecznie rosnąć.

Od oprogramowania księgowego po zapasy i zarządzanie gotówką, użyte narzędzia pomogą ci w terminowym generowaniu dokładnego sprawozdawczości finansowej. Jakość tego raportowania pozwala mieć zaufanie podczas prezentacji inwestorom i członkom zarządu na temat przyszłej strategii rozwoju firmy oraz finansowania potrzebnego na dotarcie.

Niedokładne finanse.

Twoje comiesięczne finanse mogą cię pomóc lub zranić, i widzieliśmy, że sale konferencyjne marnują godziny dokonywania analizy finansów z powodu błędów rachunkowości. Koszmar każdego start -UP jest powrót inwestorów z powodu braku zaufania do liczb. Upewnij się, że masz pełne zaufanie do zdolności zespołu księgowego i finansowego i poświęcisz czas na pełne zrozumienie swoich finansów, zanim pokażesz je komukolwiek innemu.

Martwienie się o gotówkę.

Nie używaj modelu do projektu gotówki. Zamiast tego użyj 13-tygodniowej prognozy gotówki, aby zmapować źródła i wykorzystanie gotówki. Twoje P&L i bilans nie pomogą tutaj. W zależności od poduszki gotówkowej klienta szukamy tylko około 85% dokładności z prognozami gotówkowymi. Zalecamy co tydzień aktualizacji prognozy gotówki i wiedząc, że nie musi być idealna.

Ending czas na modelu.

Gdy zaakceptujesz ten fakt, możesz dać sobie swobodę przeniesienia modelu do miejsca, w którym jest wystarczająco dobry, a następnie przejść dalej. I dobrze jest pamiętać, że model jest żywym, oddychającym – ma być aktualizowany w miarę upływu czasu!

Pod koniec dnia ustanowienie dokładnego miesięcznego raportowania będzie Twoim słodkim miejscem przy ustanowieniu solidnego fundamentu dla twojego start-upu. Po wprowadzeniu tego zalecamy, aby nasi klienci skoncentrowali się na takich rzeczach, jak budżety i prognozy dla talii inwestorów, a także wewnętrzne zarządzanie księgowością w miarę rozwoju firmy.

Piękno wykonywania tej pracy na froncie polega na tym, że wiele razy nasi klienci dostają się do miejsca, w którym są w stanie samodzielnie zaktualizować model po zrozumieniu, jak to działa. To ostatecznie pozwala im oszczędzać pieniądze w przyszłości. Posiadanie więcej gotówki oznacza, że ​​masz więcej możliwości i dźwigni, aby zbudować swoją firmę.

O AUTORS

MELISSA Ciana

Melissa wprowadza ponad 20 -letnie doświadczenie w zakresie rachunkowości publicznej w swojej dynamicznej pracy w ACRU – firma outsourcingowa i finansowa. Jest biegła we wspieraniu dużych i małych firm, ustanawiając infrastrukturę finansową potrzebną do odniesienia sukcesu w wysoce konkurencyjnych przestrzeniach. Melissa ma siedzibę w Bostonie, Massachusetts.

Kevin Meurer

ze szczególnym zainteresowaniem opracowywaniem narzędzi, które informują i prowadzą wydajność biznesową, Kevin zbudował swoją karierę w zakresie założycieli wspierających, inwestorów i operatorów wyjątkowych marek. Razem, ze swoim teraz partnerką ACRU Annie Carlon, pomógł znaleźć i rozwijać ABACI Finansowe, oferujące usługi rachunkowości i raportowanie dla franczyzy i wielu jednostek detalicznych klientów. Od czasu sprzedaży ABACI Financial Kevin współpracował ze swoimi partnerami ACRU nad udoskonaleniem narzędzi wykorzystywanych przez firmy w celu skutecznego zarządzania wzrostem i rentownością. Kevin ma siedzibę w Denver w Kolorado.

Smart Hustle Resources

Trzy wskazówki dotyczące poprawy przepływów pieniężnych (które naprawdę działają) 5 sposobów na szybciej łagodzenie przepływów pieniężnych, aby uniknąć przepływów pieniężnych Crunch mówi, że Fundbox Executive

Post 5 Wspólne błędy finansowe wczesne start -upy start -upa .com.