4 wskazówki, aby zapewnić prywatność danych klientów dla biznesu online

Opublikowany przez Andrzej Nowak o March 17, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Prywatność Online jest trudna do przyjazdu do tych dni, z firmami wykorzystującymi każdą możliwość gromadzenia i korzystania z prywatnych danych. Nie zaskoczeniem, że klienci są bardziej zainteresowani i ostrożni o ich prywatności online niż kiedykolwiek wcześniej.

Jeśli prowadzisz działalność online, musisz utworzyć politykę prywatności danych klientów. Dobrze zdefiniowana polityka prywatności danych chroni zarówno biznes, jak i klientów.

Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące zapewnienia prywatności danych klientów dla biznesu online.

1- Przeprowadzenie audytu

Łatwiej jest chronić i zapewnić prywatność danych klientów, jeśli znasz potrzeby danych biznesowych, jakie dane Twoja firma zbiera, i jak ma na celu bezpieczne przechowywanie tych danych.

W zależności od branży działają, Twoja firma może mieć zobowiązania prawne, które musisz wziąć pod uwagę. To może być szczególnie w przypadku, gdybyś Obsługa danych finansowych w ramach codziennych operacji.

Nawet jeśli uważasz, że Twoja firma online gromadzi tylko dane, których potrzebuje od klientów, jakiekolwiek oprogramowanie innych firm, których używasz, może być zbieranie danych klientów bez Twojej wiedzy. Przed zapisaniem się do dowolnego oprogramowania powinieneś dobrze spojrzeć na ich politykę prywatności danych.

Należy również przejrzeć o każdej kolekcji danych osób trzecich, ponieważ jesteś odpowiedzialny za to.

Podczas gdy można zidentyfikować członka zespołu odpowiedzialnego za wszystkie dane biznesowe, które zbieramy online, należy również podkreślić znaczenie bezpieczeństwa danych w całym biznesie.

2 – Zbieraj tylko niezbędne dane

Gdy dowiesz się, jakie dane wymagają zbierania, znajdziesz to znacznie łatwiejsze do skalowania i zbierania tylko niezbędnych danych. W końcu tym więcej danych zbierasz, tym więcej jesteś odpowiedzialny za. Więc, Po ograniczeniu gromadzenia danych minimalizujesz ryzyko.

Niezbędne dane, które powinieneś zbierać, może zawierać podstawowe informacje, takie jak nazwa, płeć, wiek, lokalizację i informacje kontaktowe. Biznes e-commerce może również wymagać adresów.

Nawet jeśli masz ochotę bezpiecznie zbierać i przechowywać dane klientów, powinieneś pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za wszelkie dane utracone lub skradzione przez hakerów.

Nie popełnia błędu, że jeśli Twój biznes online nie zbiera danych karty kredytowej, nie uzyskujesz prywatnych informacji. Wszelkie dane osobowe, które otrzymujesz od klienta, mogą być cenne dla oszustów i oszustów tożsamości. Obejmują one urodziny, numery ubezpieczenia społecznego lub informacje związane ze zdrowiem,

Innym sposobem, aby zapewnić prywatność danych klientów, jest ograniczenie dostępu do gromadzonych danych. Ograniczając dostęp, możesz zmniejszyć związane z ryzykiem z gromadzeniem danych klientów i ograniczają punkty luki.

3- Bądź otwarty z polityką prywatności

, jeśli Twoja firma online ma stronę internetową komercyjną, zgodnie z prawem, musisz mieć widoczną politykę prywatności. Jednak nie wystarczy skopiować jeden z Internetu i opublikować go na swojej stronie. Musisz stworzyć zasadę, która jest otwarta i uczciwa.

Pamiętaj, że są uważane za prawnie wiążące umowy między firmami a ich klientami.

Informacje, które podawane na Twojej stronie internetowej dotyczącej polityki prywatności danych klientów jest jednym z najbardziej zaniedbanych obszarów rozwoju stron internetowych.

Więc jeśli szukasz sposobów na poprawę swojej strony internetowej firmy, a następnie zacznij od zapewnienia, że ​​masz politykę prywatności i że jest po prawej stronie prawa.

Twoja Polityka prywatności powinna poinformować swoich klientów Jakie dane będziesz zbierane Od nich, w jaki sposób dane są przechowywane i jak planujesz go użyć. Nieprzestrzeganie w pełni i uczciwie wyjaśniają politykę prywatności danych klientów na swojej stronie internetowej może spowodować późniejsze komplikacje prawne.

Pamiętaj, że bardziej otwarty i uczciwy jesteś ze swoimi klientami o swojej polityce prywatności, tym bardziej ci ufają.

Budowa zaufania z klientami ma kluczowe znaczenie dla ogólnego sukcesu Twojej firmy.

Obok polityki prywatności na Twojej stronie internetowej obejmuje skuteczne informacje o nas. To pozwala pokazać potencjalnych klientów, że Twoja firma jest uzasadniona. To także świetna technika marketingowa. Możesz zoptymalizować zawartość w swojej stronie O nas, aby znaleźć nowych potencjalnych klientów.

4- Komunikuj się ze swoimi klientami

, podczas gdy wielu klientów nie przeczytać polityki prywatności, która nie zmniejsza jej znaczenia dla Twojego biznesu online. Więc komunikuj się Zawartość polityki dla klientów przy każdej okazji. Na przykład

, jeśli umieszczasz dodatkowe oprogramowanie na miejscu, aby pomóc chronić swoich klientów, powinieneś ich o tym poinformować. Istnieje wiele różnych narzędzi, które można dodać do istniejących protokołów, aby dodać dodatkową warstwę ochrony.

Wiele firm internetowych używają rozszerzeń Gmaila, aby zapewnić, że jakakolwiek komunikacja między klientami jest zaszyfrowana. Korzystny jest korzystny podczas udostępniania danych osobowych i prywatnych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

W zamykaniu

klientów ufają swojemu działalności internetowej z ich istotnymi danymi za każdym razem, gdy wchodzą z Tobą w interakcji, odwiedzając witrynę, aby subskrybować biuletyn i dokonać zakupu. Klienci, którzy używają Twojej firmy online i dzielą się swoimi informacjami, których można oczekiwać, że masz procedurę, która będzie chroni ich dane i zachować go bezpiecznie.

Masz zgodne z prawem Obowiązek zapewnienia, że ​​dane są bezpieczne. Klienci mogą przestać korzystać z Twojego e-macie w połączeniu z dbaniem o dane.

Więc nie ignoruj ​​prywatności danych klientów. Jeśli chcesz chronić swoje relacje z klientami i rozwijać swoją firmę, zwracaj uwagę na to w taki sam sposób, w jaki zwracasz uwagę na inne aspekty swojej firmy.

Rekomenorytor:

David Campbell to cyfrowy specjalista ds. Marketingu w ramach Ventures. Pomaga zarządzać zespołem marketingowym treści w prawym skrzynce odbiorczej. Kiedy nie działa, lubi podróżować i próbując uczyć się hiszpańskiego.

Smart Hustle Zasoby

3 W 5 małych firm nie informują swoich klientów o gromadzeniu danych innych firm

, w jaki sposób można uniknąć ataków inżynierii społecznej w swojej firmie

Uproszczenie cyfrowego bezpieczeństwa Twojej firmy z głową Cyber ​​Security Alliance

Post 4 wskazówki, aby zapewnić prywatność danych klientów dla Twojego biznesu online, pojawiła się najpierw na smarthustle.com.

.