4 kroki Każdy doświadczony właściciel firmy powinien wiedzieć o marketingu

Opublikowany przez Andrzej Nowak o March 27, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Jeśli ostatni rok był trudny ze względu na wszystko, co się dzieje, ważniejsze niż kiedykolwiek jest upewnienie się, że masz solidny plan. Twoim celem powinno być, aby upewnić się, że jesteś coraz przed swoimi klientami, dzięki czemu można rozpocząć sprzedaż produktów od razu.

Jeśli jesteś przytłoczony, od czego zacząć, najpierw pomyśl o swoim planie marketingowym.

Oto cztery kroki, za pomocą których możesz dostać się przed odbiorców:

Step One: Audience Engagement/Awareness

Zanim ludzie kupią od Ciebie, muszą cię poznać, polubić i zaufać. Zacznij od rozpoczęcia kampanii angażujących i uświadamiających zarówno za pośrednictwem organicznych, jak i płatnych kanałów medialnych.

Może to wyglądać jak dedykowana sekwencja poczty e-mail zapewniająca edukację i wartość wokół produktu lub usługi. Może to być seria filmów pomagających rozwiązać problem, który mają twoi potencjalni klienci. Można to płacić za reklamy, takie jak reklamy na Facebooku lub Google, które prowadzą do treści blogów w witrynie twojej firmy.

Ważne jest, aby twoja marka była przed ludźmi, zanim poprosisz ich o zakup. To pomoże Ci w dół linii.

Step Two: Self-Segmentation

Segment twoich klientów, więc kiedy nadszedł czas, aby sprzedać, możesz mówić bezpośrednio do ich potrzeb, gdy na nadszedł czas. Pozwoli to również na podzielenie się tym, jak Twój produkt lub usługa pokonuje wyzwania, przed którymi stoją w wyjątkowy sposób.

Na przykład, jeśli masz markę do pielęgnacji włosów, prawdopodobnie kobiety z różnymi rodzajami włosów będą biegać po Twojej marce. Czy to pomoże Ci wiedzieć, czy osoba przychodzi do ciebie miał włosy, które były długie, krótkie, kręcone, perwersyjne lub coś pomiędzy? Zgaduję, że powiedziałeś tak, a jeśli nie, istnieje wiele sposobów, możesz podzielić publiczność na segmenty, aby się dowiedzieć.

Niektóre przykłady są przez wyświetlanie reklam, które mówią bezpośrednio do problemów, że kobiety z kręcone twarz włosów. Następnie możesz śledzić, kto kliknął reklamę i przekierować je później za pomocą reklam produktu do włosów kręconych. Inne sposoby obejmują bezpłatne oferty (książki elektroniczne, filmy, treści audio), które przemawiają do określonej grupy odbiorców lub wysyłanie wiadomości e-mail na listę, oraz śledzenie, kto klika jakie tematy. Kluczem jest upewnienie się, że wszystko, co wydasz w celu segmentacji, nie jest ogólne i przemawia bezpośrednio do segmentu odbiorców, który próbujesz wyciągnąć.

Step Three: Conversion & Monetization

To jest, gdy następuje rzeczywisty proces sprzedaży. Większość ludzi próbuje rozpocząć tutaj zamiast fazy 1, i to pokazuje w sprzedaży. Po ukończeniu dwóch pierwszych etapów przed złożeniem oferty, będziesz miał więcej sukcesów.

Kiedy uruchamiasz swoją ofertę, największym wyzwaniem, przed którym stoi wiele osób, jest to, że za mało osób rzeczywiście widzi ofertę. Upewnij się, że konsekwentnie promujesz i naciskasz, aby twój produkt lub usługa były przed jak najwięcej osób, więc kupują od Ciebie.

Step Four: Fulfillment/Profit Lift

Ludzie często zapominają o tej fazie, ale jest to najważniejszy element. Po sprzedaży, czy upewniając się, że oferujesz doskonałą obsługę klienta od samego początku, spełniając to, co kupili od Ciebie?

Pomyśl o tym, jak możesz WOW nowych klientów w celu uzyskania ich wrócić jak najszybciej, aby kupić od Ciebie ponownie. Ponadto, tych nowych klientów doprowadzi do dodatkowych klientów poprzez skierowania, jeśli dbać o nich prawidłowo.

Bonus Tip: Ze względu na pandemię, upewnij się, że rozliczasz dodatkowe czasy wysyłki i opóźnienia, jeśli wysyłasz produkty fizyczne.

Te cztery kroki ułatwią Ci rozpoczęcie pracy na ścieżce, aby upewnić się, że 2021 zaczyna się na prawej stopie, jeśli chodzi o twoją firmę.

Lamar Tyler jest twórcą i współzałożycielem międzynarodowej sieci biznesowej, Traffic Sales & Profit (TSP), premier społeczności dla specjalnie zaprojektowanych afroamerykańskich przedsiębiorców, która zapewnia rozwiązania, aby zwiększyć ruch na stronie internetowej, przekształcić więcej sprzedaży online i zwiększyć zysk biznesowy. Wraz z żoną, Ronnie, Lamar jest również twórcą i współzałożycielem, BlackandMarriedwithKids.com, najpopularniejszym miejscem w internecie dla wskazówek na temat afroamerykańskiego małżeństwa i rodzicielstwa.

Lamar otrzymał ogromne uznanie za swoją pracę. On i Ronnie zostały wymienione jako jeden z Ebony Magazine Power 100, wybrany jako finalistów Black Enterprise’s Family Business of the Year i Infusionsoft’s Small Business ICON Award, jak również laureat ClickFunnels Two Comma Club Award.

Lamar jest autorem dwóch książek, Traffic, Sprzedaży i Zysku: The Ultimate Step-by-Step Guide to Creating Consistent Business Revenue Online i Głośnianie przeminęli: Hustle + Technologia = Sukces i został przedstawiony na CNN, HLN, Dzisiaj, Good Morning America, NPR, Washington Post, Przedsiębiorca, ESSENCE, Parenting Magazine i więcej.

Post 4 Kroki Każdy doświadczony właściciel firmy powinien wiedzieć o marketingu pojawił się po raz pierwszy w SmartHustle.com.