3 sposoby na uwzględnienie różnorodności w miejscu pracy

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 22, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Niedawno w całym kraju wybuchło napięcie związane z równością i uprzedzeniami. Różnorodność, zwłaszcza różnorodność w miejscu pracy, jest po raz kolejny jednym z najważniejszych tematów firm.

Jim Fitzpatrick i ja rozmawialiśmy o różnorodności w ostatnim odcinku Atlanta Small Business Show. Rozmawialiśmy o trzech sposobach poruszania się przez liderów biznesu w tej delikatnej kwestii.

1. Bądź bardziej otwarty

Myślę, że uprzedzenia są powszechne. To nie powinno nikogo dziwić.

Wszyscy mamy uprzedzenia. Wszyscy mamy problemy, ponieważ jesteśmy ludźmi.

Kluczem jest jednak empatia i zrozumienie, a także podejmowanie świadomego wyboru traktowania każdego, kto stanie ci na drodze, tak, jak chciałbyś być traktowany.

Daj każdemu szansę, chyba że dadzą ci ku temu powód.

Jim zapytał, czy były chwile, kiedy uprzedzenia są właśnie tym, co sprawia, że ​​ludzie szukają najmniejszego powodu, by traktować innych inaczej.

Warto o tym pamiętać. Kiedy mówię „jeśli ludzie nie dają mi powodu, by traktować ich inaczej”, mam na myśli, jeśli bezpośrednio grożą lub krzywdzą mnie lub innych.

Jak wszyscy odkrywamy, musimy czasami zmuszać się do odmiennego myślenia i odwracać się od naszej normalności bycia bardzo plemiennym, skupienia się tylko na tym, co nasze i do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

Jeśli możemy to zrobić, nasze firmy będą na to lepsze, ponieważ różnorodność w miejscu pracy poprawia doświadczenia zarówno klientów, jak i pracowników, o czym rozmawialiśmy z Jimem.

2. Powitaj nowe perspektywy

Istnieje kilka wymiarów dotyczących wpływu różnorodności i integracji na doświadczenia klientów i pracowników.

W ostatnich dniach skupialiśmy się na różnorodności etnicznej w naszych organizacjach i myślę, że to dobrze. Czemu? Ponieważ różnorodność etniczna prowadzi do tego, że ludzie przedstawiają różne perspektywy.

Ale różnorodność nie musi dotyczyć tylko pochodzenia etnicznego. Różnorodność może dotyczyć różnorodnych myśli, religii, emocji i nie tylko.

Posiadanie wielu pomysłów z różnych środowisk i sposobów działania jest pomocne i jest atutem. Nie musimy brać pod uwagę każdego istniejącego pomysłu, ale posiadanie ich daje nam perspektywę, która może pomóc nam zdecydować, która opcja jest najlepsza.

Ważne jest również, aby pamiętać, że żyjemy w globalnym świecie. Możemy być tam, gdzie jesteśmy – czy to w Nowym Jorku, czy w San Francisco – ale ludzie przechodzący przez nasze internetowe salony mogą pochodzić z całego świata.

Właściciele firm, w tym ja, muszą mieć bardziej otwarte umysły, co z kolei przyczyni się do rozwoju naszych biznesów.

3. Rozpocznij bezpieczne dyskusje

Niestety, ponownie stało się jasne, że nierówności wciąż szerzą się w naszym społeczeństwie, dlatego uważam, że ważne jest, abyśmy byli otwarci na kwestie różnorodności w miejscu pracy w naszych zespołach.

Ale jaki jest najlepszy sposób rozwiązania tego problemu, biorąc pod uwagę, że pracownicy mogą szukać naszego przywództwa w tej dziedzinie.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest prowadzenie tego dialogu, ale bądź ostrożny. Wielu liderów popełniło błędy i w rezultacie musiało ustąpić.

Zrozum, że może być potrzebne szkolenie. Ucz się z najlepszych praktyk stosowanych przez innych liderów biznesu. Zobacz, co jest skuteczne i dostosuj to do swojego zespołu.

Jim wskazał w naszej dyskusji, że niektórzy przywódcy uważają, że otwieranie tej puszki robaków jest błędem; że uzyskanie opinii naszych pracowników na temat pewnych kwestii może doprowadzić do tego, że nasze firmy zostaną wplątane w zupełnie nowe argumenty, w które nie chcieliśmy się angażować.

Czasami nie możemy tego uniknąć, ponieważ świat, w którym żyjemy, jest tak upolityczniony. Ale właśnie tutaj ustawienie parametrów umożliwi nam skuteczne poruszanie się po problemach.

Wyjaśnij swojemu zespołowi, że są bezpieczne miejsca, w których możesz rozmawiać o problemach. Jednak stawiając czoła klientom, bądź bardzo ostrożny i odkładaj na bok uprzedzenia. Nie wiemy, co wyróżnia ludzi.

W środowisku biznesowym zawsze się uśmiecham i dziękuję.

Możesz zobaczyć moją pełną rozmowę z Jimem tutaj, gdzie rozmawiamy również o możliwościach w wydarzeniach pomimo blokady, zostaniu prezesem celebrytów i dlaczego większość właścicieli firm powinna myśleć o tym, jak robić media społecznościowe.

Post 3 Ways to Embrace Workplace Diversity pojawił się jako pierwszy na SmartHustle.com.