3 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed pożyczeniem pieniędzy swojemu korpusowi S

Opublikowany przez Andrzej Nowak o September 22, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Mamy nadzieję, że minie dużo czasu, zanim przejdziemy przez inny okres, taki jak nasz obecny. Nasza obecna sytuacja prowadzi właścicieli małych firm do rozważenia, jak utrzymać otwarte drzwi, a niektórzy mogą być zmuszone do wprowadzenia własnych pieniędzy do firmy w celu utrzymania firmy.

Podczas gdy większość próbuje po prostu zdobyć listę płac, niektórzy proaktywnie zapytali: “Jaki jest najlepszy sposób na zdobycie pieniędzy w mojej firmie? Słyszałem, że mogę pożyczyć pieniądze. Czy to dobry pomysł?”

Podobnie jak większość pytań podatkowych i finansowych, odpowiedź brzmi zwykle: “To zależy”. Po pierwsze, przejdziemy do szybkiego wykonywania zasad zasad, w tym zasady długu vs. kapitału własnego. Następnie omówimy trzy rzeczy, które akcjonariusze S Corporation mogą chcieć rozważyć przy podejmowaniu decyzji o wniesieniu wkładu kapitałowego lub pożyczki na ich korporację S.

Podstawa

Dlaczego podstawa ma znaczenie? Straty można pobrać tylko wtedy, gdy wystarczy podstawa kapitału własnego i/lub długu. Ponadto, im wyższa podstawa, tym mniej zysku uzyskałby sprzedawca przy pozbywaniu się akcji korporacyjnej S. Wreszcie podstawa określa opodatkowanie wypłaty niewidzialnych.

Istnieją dwa różne rodzaje podstaw: podstawy akcji i podstawy długu. Wiele razy akcjonariusze będą pożyczyć pieniądze swojej korporacji S, aby mogli ustalić podstawy do wykorzystania straty w bieżącym roku. Jeśli nie ma zasobów akcji ani długów, strata zostanie zawieszona i przeniesiona do kolejnego roku. Podstawa akcji jest ustanawiana poprzez początkowe wkład kapitału akcjonariusza i jest on zwiększany/zmniejszany co roku w zależności od podań korporacji S. Pozycje dochodów zwiększają podstawy akcji, a straty, odliczenia i wypłaty zmniejszają podstawę akcji.

Dywilne wypłaty są nieistotnym zwrotem kapitału do zasady akcji. Wypłaty przekraczające podstawę zapasów podlega opodatkowaniu do akcjonariusza. Czasami akcjonariusze będą pożyczyć pieniądze swojej korporacji S, aby S Corporation może dokonać dystrybucji podlegającej opodatkowaniu, aby zrównoważyć inne straty i zabrać pieniądze z ich korporacji. Straty zmniejszają zasadę długu, ale rozkłady nie mają wpływu na zasadę długu.

DŁUG PRZEPŁASOWANY jako druga klasa akcji

Zgodnie z rozporządzeniem skarbowym 1.1361-1 (l) (4), dług jest traktowany jako druga klasa akcji, chyba że ma zastosowanie wyjątek. W wielu przypadkach będzie miał zastosowanie wyjątek, ale powinieneś udokumentować tego rodzaju transakcje, aby dać sobie najlepszą szansę na uchylenie wyzwania.

O co chodzi z posiadaniem drugiej klasy zapasów? Korporacje S mogą mieć tylko jedną klasę zapasów. Posiadanie dwóch klas zapasów może prowadzić do rozwiązania statusu S Corp. Jak widać, powinieneś poważnie zastanowić się, czy korzyści wynikające z pożyczania pieniędzy dla Twojej firmy przeważają ryzyko.

Wewnętrzny kodeks przychodów Sekcja 1361 (c) (5) przewiduje jednak “prosty dług”. Otwarty dług Zwyczajny dochód vs. Pisemne Zysk kapitału instrumentu

Diabeł jest w dokumentacji. Niestety, wielu właścicieli firm jest “zbyt zajętych”, aby organizować spotkania akcjonariuszy, rejestrować minuty korporacyjne lub dokumentować transakcje akcjonariuszy. Jako inni właściciele małych firm to rozumiemy. Zawsze jest coś, co próbuje przyciągnąć twoją uwagę. Jeśli chodzi o pożyczki akcjonariuszy, dokumentacja może być niezwykle ważna. Spłacenie obniżonych pożyczek na podstawie długów to transakcje podlegające opodatkowaniu.

Zgodnie z orzeczeniem przychodów 64-162, spłata pożyczki akcjonariusza, o czym świadczą pisemną notatkę jest uważana za zysk kapitałowy dla akcjonariusza Ich zmniejszone podstawy długu.

Z drugiej strony orzeczenie przychodów 68-537 wskazuje, że spłaty “długu otwartego rachunku” są uważane za zwykłe dochody, gdy spłata przekracza zmniejszenie długu akcjonariusza. Dług na rachunku otwartego jest pożyczką akcjonariusza poniżej 25 000 USD Uwaga (Regulacja skarbowa 1.1367-2 (a) (2) (i)).

Należy również zauważyć, że przepisy stwierdzają również, że dług otwarty na rachunku większy niż 25 000 USD na końcu byłby traktowany w taki sam sposób, jak zadłużenie. oddzielny pisemny instrument. Traktowanie to dotyczy zasad zasad długu. Tak więc akcjonariusze byliby rozsądni do udokumentowania długu otwartego na rachunku większym niż 25 000 USD z pisemną notatką w celu zachowania leczenia zysku kapitałowego.

Dług lub kapitał własny

to pieniądze zadłużenie lub kapitał własny? To było odwieczne pytanie. IRC 385 (b) krótko omawia pięć cech wzięte pod uwagę, próbując dokonać tej determinacji, podczas gdy niektóre sądy rozważały do ​​16 różnych pozycji. Ponieważ możesz rozważyć upamiętnienie pożyczki akcjonariuszy w celu uzyskania statusu “długu w dobrej filii” i prawdopodobnie doświadczania leczenia kapitałowego, możesz rozważyć włączenie niektórych czynników, które sądy ważyją Twój instrument długu.

Ten artykuł nie będzie omawiać wszystkiego o różnych czynnikach biorących udział w dużej liczbie rozważań, ale omówimy parę. Najważniejsze, co należy odebrać, jest to, że prawdziwa pożyczka akcjonariusza powinna ściśle przypominać pożyczkę od niepowiązanej strony trzeciej, takiej jak bank. Pożyczka akcjonariusza powinna być w Pisanie ze stałą stopą procentową i datą spłaty nie powinno być podporządkowane innym długom, zawierać możliwość zażądania zaliczki, spłata nie powinna być powiązana z zarobkami, a wysoki wskaźnik długu do kapitału może być bardziej przypominający kapitał własny, ponieważ bank może być bankiem Uważaj to za ryzykowną pożyczkę.

sądy stwierdziły, że klasyfikacja długu lub kapitału jest jednym z faktów, ale sądy rozważały różną liczbę faktów przy podejmowaniu decyzji między długiem lub kapitałem własnym. Podczas gdy wiele czynników jest spójnych między sądami, wykorzystanie pożyczek akcjonariuszy w porównaniu do kapitału może dodać warstwę złożoności, a akcjonariusze muszą rozważyć powody, dla których chcieliby wykorzystać dług.

Podczas korzystania z Bona Fide Pożyczki akcjonariuszy może mieć sens w niektórych przypadkach, pracowity akcjonariusz może być bardzo trudny do śledzenia podstaw i posiadania wszelkiej odpowiedniej dokumentacji. Akcjonariusze powinni rozważyć konsultację z prawnikami w celu projektu pisemnych notatek. Należy wziąć pod uwagę wszystkie ich fakty i okoliczności, aby ustalić, czy powinny one wprowadzić kapitał poprzez wkład kapitałowy lub pożyczkę akcjonariusza.

Zastrzeżenie: Treść na tej stronie służy do celów informacyjnych tylko i nie stanowi porady prawnej, podatkowej lub rachunkowości. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące któregokolwiek z tych tematów, poszukaj doradcy licencjonowanego profesjonalisty.

James Enriquez jest partnerem Adaptive Tax Planning, LLC (AdaptiveTaxplanning.com). Posiada tytuł magistra nauki w zakresie osobistego planowania finansowego i magister podatku. Posiada również zapisany agent i certyfikowane oznaczenia planistów finansowych. Można go skontaktować pod adresem [email protected]

Powiązane: S Corp vs. LLC

The Post 3 rzeczy do rozważenia przed pożyczeniem pieniędzy Corp pojawił się pierwszy na Zenbusiness Inc ..