3 na 5 małych firm nie informuje swoich klientów o zbieraniu danych przez osoby trzecie, ankiecie Raporty

Opublikowany przez Andrzej Nowak o January 6, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Jeśli myślisz o sposobach zdobycia zaufania klientów, należy ściśle rozważyć ochronę danych klientów.

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez CRM Essentials i zleconego przez Zoho, 62% małych firm nie informuje klientów, że zezwalają na kody śledzenia od osób trzecich na swoich stronach internetowych. Co bardziej zaskakujące jest to, że większość z tych małych firm ma zasady ochrony prywatności danych klientów wymuszane.

Będąc odpowiedzialnym właścicielem małej firmy, który dba o społeczność, powinieneś zająć zdecydowane stanowisko, aby chronić dane swoich klientów. Dzięki temu możesz wyróżnić Cię na tle konkurencji i zdobyć zaufanie odbiorców.

Zoho Privacy Survey 2020

Rośnie tendencja śledzenia reklam innych firm. W rzeczywistości wszyscy respondenci w ankiecie zgodzili się, że ich firmy zezwalają na śledzenie reklam innych firm.

Ale jeśli chodzi o informowanie klientów o śledzeniu danych, 72% firm B2B nie ujawnia ich. W przypadku firm B2C liczba ta wynosi 58%, wynika z badania.

Brent Leary, współzałożyciel i partner CRM Essentials, powiedział,

Nie jest tajemnicą, że dane są cenne dla zasilania spersonalizowanych reklam, ale byliśmy zaskoczeni, jak wygodne firmy wszystkich rozmiarów są z nieetycznych metod gromadzenia danych, które pozostawiają swoich klientów w ciemności i ich informacje w potencjalnie niebezpiecznych rękach.

Następujące są kluczowymi ustaleniami z Badania Prywatności Zoho:

36% respondentów twierdzi, że zewnętrzne platformy reklamowe (które śledzą dane) są głównym czynnikiem, który pomaga ich osiągnięcia celów sprzedaży 70% kalifornijskich firm nie powiedzieć klientom, że mają zewnętrzne trackery reklam na swojej stronie internetowej, mimo że Kalifornia ma prawa ochrony danych konsumentów

To nie jest tak, że tylko platformy reklamowe innych firm zbierają dane. Firmy SaaS oferujące bezpłatne usługi mogą również zbierać dane i sprzedawać je zewnętrznym platformom reklamowym.

Dlatego konieczne jest, aby przyjrzeć się zbierania danych klientów wykonane przez bezpłatne narzędzia, jeśli używasz takiego narzędzia.

Co Zoho zrobił, aby zatrzymać śledzenie danych innych firm

Zoho zrobił śmiały krok, aby zatrzymać śledzenie danych innych firm. Firma usunęła wszystkie oprogramowanie śledzące od stron trzecich na swojej stronie internetowej i w swoich aplikacjach w 2019 roku.

Raju Vegesna, Główny Ewangelista w Zoho, powiedział,

Użytkownik śledzenie wyświetlania reklam stało się doraźnym nadzorem, terminem, którego używamy w Zoho, gdy firmy zbierają dane bez wiedzy konsumentów. Ten trend rozpoczął się od usług B2C, ale to niepokojące, aby zobaczyć, że przeniósł się do świata B2B, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak istotne rozwiązania SaaS są do pracy zdalnej podczas pandemii. Jeśli korzystasz z bezpłatnej usługi, płacisz za nią swoimi danymi. Obejmuje to bezpłatne oprogramowanie B2B i aplikacje mobilne, z których możesz korzystać, i potrzebujemy, aby firmy były przejrzyste z klientami na temat sposobu śledzenia użytkowników.

Porady dotyczące ochrony danych klientów

Małe firmy mają więcej danych niż osoby fizyczne, ale gorsze cyberbezpieczeństwo niż duże firmy. Więc są one ulubionym hakerów.

W rzeczywistości w 2019 r. 36% małych przedsiębiorstw doświadczyło naruszeń danych.

Będąc właścicielem małej firmy, musisz zbierać pewnego rodzaju dane klientów, aby lepiej im służyć.

Czy wdrożyłeś plan ochrony danych swoich klientów? Kliknij Tweet

Oto kilka wskazówek, jak chronić dane swoich klientów:

Usuń zewnętrzne trackery danych ze swoich stron internetowych Nie zbieraj więcej danych, niż potrzebujesz Control fizyczny dostęp do urządzeń firmy Zainwestuj w zasoby cyberbezpieczeństwa

Przede wszystkim zawsze należy postępować zgodnie z najlepszymi praktykami w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Jeśli generujesz przychody z platform reklamowych, poinformuj klientów, jakie rodzaje gromadzenia danych klientów robią platformy reklamowe.

Przejrzystość i posiadanie dobrze zdefiniowanej polityki prywatności jest kluczem do zdobycia zaufania klientów.

O badaniu

Zoho zlecił niezależnej firmie CRM Essentials, LLC przeprowadzenie badania. Wzięło w stanach Zjednoczonych i Kanadzie 1416 uczestników. Uczestnicy pełnią role menedżera na poziomie C w różnych branżach.

Post 3 w 5 Małych Firm Don’t Informuj swoich klientów o zbieraniu danych przez osoby trzecie, Reports Survey pojawił się po raz pierwszy w SmartHustle.com.