18 sposobów na znalezienie klientów

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 20, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Co jest najtrudniejsze w założeniu i rozwoju firmy? Dla wielu małych firm odpowiedzią jest znalezienie klientów lub pozyskiwanie klientów. Pozyskiwanie klientów jest szczególnie trudne, jeśli budżet marketingowy jest ograniczony. Oto 18 przetestowanych strategii, które pomagają zbudować bazę klientów.

Znalezienie klientów jest jednym z najtrudniejszych wyzwań dla startupów i uznanych małych firm.

Posiadanie doskonałego produktu lub usługi, które masz pewnie, że wiele osób będzie potrzebnych, nie jest wystarczająco dobre. Klienci nie znajdą Ciebie, Twojego sklepu, Twojej witrynie lub Twojej stronie na Facebooku tylko dlatego, że zakładasz firmę. Musisz wyjść i znaleźć potencjalnych klientów i klientów.

W rzeczywistości pozyskiwanie klientów musi być przedmiotem uwagi dla większości firm. Nawet odnoszące sukcesy firmy będą miały klientów lub klientów, którzy przestają kupować z tego czy innego powodu. Ci klienci muszą zostać zastąpieni, aby utrzymać firmę na Nawet Keel.

18 Sposoby znalezienia klientów dla Twojej firmy

Gdy firma jest niewielka, znalezienie sposobów na wprowadzenie działalności zwykle spada na ramiona właściciela firmy. Ale właściciele firm często mają niewielkie doświadczenie w marketingu lub sprzedaży. Jeśli jesteś startupem lub istniejącą firmą, która szuka więcej sposobów na rozwój bazy klientów, strategie te mogą pomóc.

1. Opracuj plan pozyskiwania klientów

Sekretem stworzenia udanego planu akwizycji jest wiedzieć, kto byłby idealnym klientem. Jeśli sprzedajesz firmom, zastanów się, jaki dział najprawdopodobniej kupi Twoje produkty lub usługi oraz jaki osobnik (jaki poziom odpowiedzialności) byłby ten, który określiłby konkretne wymagania zakupowe. (Wykonaj połączenia, jeśli nie wiesz!)

Określ, jak długo trwa cykl zakupu. Kupuje Twój produkt decyzja, którą można szybko podjąć przez jeden osoba? A może sprzedajesz coś, co ma długi cykl zakupu, być może z udziałem wielu osób?

Następnie zastanów się, jak typowy nabywca zwykle znajduje produkty lub usługi takie jak twoje. W jakich kręgach podróżują? Czy są aktywni w mediach społecznościowych? Kogo prawdopodobnie będą słuchać? Gdzie wyglądają, kiedy chcą kupić Twój rodzaj produktu lub usługi? Co możesz zrobić, aby uzyskać polecenia i rekomendacje z tych źródeł? Napisz wszystkie te informacje i poszukaj wzorów. Następnie, aby uzyskać więcej klientów, zaplanuj sposoby na umieszczenie siebie i swoich informacji, w których ludzie na rynku docelowym mogą je znaleźć, gdy będą gotowi kupić.

2. Poszukaj i śledź perspektywy biznesowe w mediach społecznościowych

Nie próbuj ich sprzedawać na kanałach społecznościowych. Zamiast tego staraj się rozwijać relacje z potencjalnymi klientami. Prześlij dalej lub skomentuj ich posty. W razie potrzeby wspomnij o nich, jeśli są Własne posty w mediach społecznościowych (na przykład “@Joesmith przedstawił wspaniałą prezentację na temat bezpieczeństwa detalicznego na dzisiejszym spotkaniu w izbach”). Twój cel: uświadomienie sobie i postrzegania jako przyjaciel. Sprzedaż jest o wiele łatwiejsza, gdy sprzedajesz ludziom, którzy mają wrażenie Znają cię.

3. Pracuj w lokalnych gazetach

Nawet w erze cyfrowej, codzienne i cotygodniowe gazety są nadal niesamowitym źródłem informacji kontaktowych i prowadzą do potencjalnych nowych klientów. Obserwuj nazwiska osób, które wygrały, którzy wygrali, którzy wygrali Nagrody, które otworzyły nowe firmy lub które w jakikolwiek sposób mogą być potencjalnymi klientami. Wyślij osobom spersonalizowane wysyłki, gratulując im sukcesu lub powiedz, jak interesujący był ten artykuł. Uwzględnij nazwę firmy i hasło oraz wszelkie odpowiednie informacje o produkcie Z twoim podpisem. (Przykład: Jane Smith, ABC Associates, Financial and Emerynt Planning Pomoc dla właścicieli firm.)

4. Upewnij się, że Twoja witryna i strony mediów społecznościowych ułatwiają odwiedzającym, jak lepiej cię dotrzeć

, daj im powód, aby przekazać ci dane kontaktowe. Oferta bezpłatnego biuletynu, bezpłatny przewodnik po czymś związanym z twoją branżą lub kupon może być dobrym urządzeniami do przechwytywania ołowiu. Następnie regularnie podążaj za tymi potencjalnymi klientami.

5. Idź od drzwi do drzwi, jeśli sprzedajesz właścicielom domów.

Jasne, wiele osób nie odbiera dzwonków do drzwi lub powie ci, że nie są zainteresowani. Ale jeśli już pracujesz dla jednego lub więcej właścicieli domów w sąsiedztwie, obdarzenie domów w pobliżu może wylądować na nowej firmie bez wydawania kolejnego grosza na reklamę.

6. Użyj kuponów i ofert specjalnych, aby przyciągnąć klientów

Każdy uwielbia okazję. Za pierwszym zakupie zaoferuj nowym klientom zniżkę. Jeśli sprzedajesz produkty lub usługi, które należy wielokrotnie kupować, Zastanów się nad tym, aby pierwszy zniżka dla klienta podpisuje umowę na rok usług.

7. Wydarzenia sponsorowe

Szukaj wydarzeń, które mogą połączyć twój potencjalny rynek. Poszukaj ulotek na temat wydarzenia na lokalnych spotkaniach grup sieciowych. Lub zadzwoń i zapytaj organizatorów, czy są dostępne możliwości sponsorowania. Lokalne wydarzenia mogą być dość niedrogie dla sponsora. Lub, jeśli koszt sponsorowania jest wysoki, mogą mieć “przyjaciół” z opcji wydarzenia, która da ci prawo do posiadania ulotek na imprezie za bardzo niewielką opłatą.

8. Uczęszcza do spotkań i seminariów, w których mogą uczestniczyć potencjalni klienci

Jeśli to robiłeś i nie nawiązałeś kontaktów, które mogą prowadzić do sprzedaży, wypróbuj nowe grupy sieciowe. Spójrz w gazetach, aby zobaczyć, jakie inne organizacje posiadają wydarzenia, które mogą przyciągnąć Twój rynek docelowy i uczestniczyć w niektórych z tych spotkań.

Powiązane: 5 prostych Strategie obserwacji sieci

9. Kontynuuj po spotkaniach

Skontaktuj się z osobami, które spotkałeś, aby sprawdzić, czy mogą to być perspektywy. Jeśli powiedzą, że nie potrzebują teraz twoich usług, zapytaj, kiedy byłby dobry moment, aby je oddzwonić, lub jeśli mają współpracowników, którzy mogliby korzystać z tego, co teraz sprzedajesz.

10. Daj trochę, aby zdobyć dużo

, aby zdobyć nowych klientów, musisz zbudować zaufanie. Jednym z najlepszych sposobów na to jest rozdanie bezpłatnych próbek Twojego produktu i poproszenie odbiorców, aby powiedzieli znajomym, czy są zadowoleni. Lub, jeśli jesteś konsultantem, rozdaj bezpłatną poradę. Może to być w formie biuletynu, który zawiera wiadomości lub wskazówki i wskazówki, lub może to być bezpłatna konsultacja, podczas której dostarczasz wystarczającą ilość informacji, aby pomóc klientowi w zakresie ustalenia ich projektu i wiedzieć, że możesz sobie z tym poradzić.

11. Pracuj swoją sieć osobistą

zapytaj Twoi przyjaciele, jeśli znają osoby, które mogą korzystać z twoich usług lub osób, które mogą znać innych, którzy mogliby korzystać z twoich usług. Jeśli Twoja struktura cenowa na to pozwoli, zaoferuj znajomym i współpracownikom opłatę Finders za polecenia, które zamieniają się w miejsca pracy.

12. Umieść nazwę firmy, numer telefonu i adresu witryny na wszystkim, co możesz

Jeśli jesteś w firmie serwisowej, która korzysta z samochodów dostawczych lub ciężarówek, Twoje imię i nazwisko powinno być na wszystkich pojazdach, aby ludzie, którzy widzą Cię obsługując Inni w ich sąsiedztwie mogą szybko zobaczyć, jak się z tobą skontaktować. Powinien być na dowolnych produktach i/lub etykietach na Twoich produktach (w zależności od tego, w zależności od tego, w zależności od tego, w zależności od tego, w zależności od tego, co jest praktyczne). Niech magnes wymyślił swoje imię i nazwisko i numer telefonu i dołącz je do naprawy, lub przekazaj je klientom i potencjalnym klientom. Im więcej osób ma twoje imię i kontakt, tym więcej klientów możesz zdobyć.

13. przestudiuj swoich odnoszących sukcesy konkurentów

reklamować? Gdzie się łączą? Jakich taktyk używają? To, co działa dla twoich konkurentów, może równie dobrze dla Ciebie działać.

14. Użyj wielu małych reklam zamiast jednego dużego

, jeśli większość osób w Twoim rodzaju biznesie reklamuje się w druku, aby sprowadzić klientów, rozważ to samo. Ale nie planuj zrobić wielkiego plusk z jedną dużą reklamą. Zaplanuj mniejsze reklamy, aby działać przez długi czas w tych samych publikacjach, w których reklamują się Twoi konkurenci.

15. Test Pay-Per Click (PPC) i inne reklamy online

, aby obniżyć koszty, skierować reklamy, aby dotrzeć do osób, które są Podobne do najbardziej prawdopodobnych potencjalnych klientów i kieruj się nimi, więc pojawiają się tylko w regionie geograficznym, które obsługujesz. (Przykład: kobiety w wieku od 40 do 55 lat, które mieszkają w Boulder w Kolorado.) Ustal codzienne budżety i miesięczne budżety, i często sprawdzają swoje konto przez pierwsze kilka dni, w których je ustawiłeś.

16. Uważaj swoje miejsce Google Business Profil

Gdy jesteś przy nim, pamiętaj, aby wymienić się (i upewnij się, że adres witryny jest prawidłowy) w dowolnej kwalifikowanej katalogu. Izby handlowe i inne lokalne grupy biznesowe często mają katalogi członkowskie, w których można wymienić swoje dane kontaktowe i adres URL strony internetowej.

Powiązane : Roszczenie lokalnych ofert małych firm online

17. Zapytaj o opinie, gdy potencjalni klienci nie kupują

Czy znaleźli produkt, który lepiej zaspokoi ich potrzeby? Czy zdecydowali, że w ogóle nie potrzebują produktu? Czy właśnie odłożyli decyzję o zakupie? Czy trudno im było złożyć zamówienie na Twojej stronie? Skorzystaj z tego, czego się nauczysz, aby wprowadzać potrzebne zmiany i obserwuj, jak sprzedaż zaczyna rosnąć.

18. Zdaj sobie sprawę, że nie ma jednej drogi do sukcesu

Sprzedaż często zdarza się, ponieważ potencjalni klienci słyszą o twoich produktach i usługach na kilka różnych sposobów i z kilku różnych źródeł. Im częściej słyszą o tobie, tym bardziej prawdopodobne jest, że zastanowią się, co masz do zaoferowania, gdy są gotowi kupić.

Potrzebujesz więcej pomocy? Sprawdź te pomysły marketingowe.

Zastrzeżenie: Treść na tej stronie służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi porady prawnej, podatkowej lub rachunkowości. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące któregokolwiek z tych tematów, poszukaj doradcy licencjonowanego profesjonalisty.

Post 18 sposobów na znalezienie klientów pojawiło się pierwsze w Zenbusiness Inc ..